Progesteron w męskim organizmie

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
faluś
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2015, o 11:12

Progesteron w męskim organizmie

Post autor: faluś »

Jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć jaką ten hormon dokładnie pełni funkcję. Do tej pory wszystko co znalazłem o tym hormonie w różnych badaniach i knigach było na temat kobiet. Czy jest jakieś opracowanie w którym jest dokładnie opisane działanie u mężczyzn?
Kolejna sprawa czemu progastogeny, które w teorii mają działać podobnie jak progesteron działają całkiem inaczej. Mam tu głównie na myśli środki 19-nor. jak nandrolon czy trenbolon. Dlaczego przyczyniają się do wyrzutu prolaktyny (pomijając wpływ estrogenów)?
Czy one rzeczywiście są progastogenne czy po prostu słabo przebadane lub powodują to ich metabolity?

Wiem że konkretną wiedzą nikt bezinteresownie się nie podzieli, dlatego proszę o podanie nazwy książki w której jest to opisane, ewentualnie badania. Z chęcią zakupie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość