Medycyna "na starość"

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: _włóczykij »

Ja nie mogę się pogodzić z porażką, bo to jest pasja.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Mårran »

domino250, weź Słowację, nie trzeba dyplomu nostryfikować i w ogóle mniej dziko niż na Ukrainie
Pani Buka
Nowa70
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2015, o 20:03

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Nowa70 »

domino250 pisze:cześć mam pytanie jak myślicie czy ma sens iść na studia medyczne w wieku 26lat ?
Cześć,
ja mam 29 lat i zamierzam startować z maturą, jeśli czujesz że to jest to, to próbuj
Nowa70
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2015, o 20:03

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Nowa70 »

Hej! Ja jestem 87 i będe probowac do skutku i znam tez osoby starsze od siebie ktore probuja. I to nie zadna desperacja. [/quote]

Cześć gigus-mruczus

ile razy już próbowałeś zdawać maturę? Podziwiam za silną wolę
informatyczka
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2015, o 17:56

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: informatyczka »

Znowu śniła mi się medycyna. Tak mnie nachodzi co jakiś czas. Gdzieś w środku mam przeświadczenie że za głupia jestem i boję się podjąć wyzwanie. Stary tchórz ze mnie. Myślicie że już do końca życia będę miała takie sny? Że bałam się nawet spróbować?

Serio to jest takie trudne? Te całe przygotowania do matury? Nie da się tego ogarnąć w kilka miesięcy zaczynając od zera? Trzeba być wybitnym mózgowcem żeby przygotować się i zdać na 88+%? Poświęcać milion godzin dziennie, odrzucić wszystko inne i skupić się tylko na tym?

Mojej teściowej zabrakło jednego punktu z fizyki. Poszła na pielęgniarstwo, zrobiła zawrotną (to nie sarkazm) karierę, w jakiś sposób się zrealizowała, osiągnęła sukces. Tylko że widać jak w niej siedzi ten żal że nigdy nie podjęła wyzwania, że nie jest lekarzem. Też mam w środku żal, nie wiem czy chcę tak żyć.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: szczuroskoczek »

Czy nie zastanawialiście się nad studiami za granicą? Wiele osób praktykuje ten sposób i wbrew pozorom idzie im całkiem nieźle. Może się to wydawać dziwne, nie dostać się w PL a radzić sobie na ciężkich studiach prowadzonych w obcym języku często opanowanym (przez studenta) na średnim poziomie, a jednak. W DE na rekrutacji liczy się poziom na jakim zostały zdane przedmioty a nie to jakie one są, zamiast biologii może być historia i też się dostaniecie. Studia w zasadzie są bezpłatne. Dodatkowym atutem przy rekrutacji jest fakt, że jak czytam większość z was już jakieś studia skończyła. Po angielsku można studiować np. w Holandii, z tym, że tutaj są już konkretne wymagania. Jest jeszcze kilka krajów gdzie studia są bezpłatne niestety są prowadzone w tamtejszych językach. Wracając jeszcze do PL to w przyszłym roku najprawdopodobniej zostaną otwarte kolejne wydziały lekarskie, w Opolu, Radomiu i płatny w Warszawie. Tak więc podobnie jak w tym roku progi trochę drgną.

Do jakiego wieku dajecie sobie czas na studia. Czy nie lepiej iść na stomatologię, żeby po 5 latach od razu wejść do zawodu zamiast studiować rok dłużej co w pewnym wieku ma już znaczenie, a później starać się o specjalizację. W stomatologii da się bez niej jakoś żyć.
Medyk 300

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Medyk 300 »

Ja w październiku kończe 23 i za rok zdaje jeszcze raz. I chociaż się śmieją teraz , to ja się z nich pośmieje później

Awatar użytkownika
wyverna
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 09:08

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: wyverna »

Rocznik 94, w 2017 zamierzam poprawić biologię, a w 2018- chemię i podejść pierwszy raz do matmy rozszerzonej. W 2018 kończę magisterskie z psychologii i chcę po tych studiach startować na lek/ lek-dent. Więc jest nas więcej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Mårran »

szczuroskoczek pisze: Czy nie lepiej iść na stomatologię, żeby po 5 latach od razu wejść do zawodu zamiast studiować rok dłużej co w pewnym wieku ma już znaczenie, a później starać się o specjalizację. W stomatologii da się bez niej jakoś żyć.
Problem w tym, że specjalizacja brzmi, ekhm, nieprofesjonalnie, ale jest się na niej pełnoprawnym lekarzem, można normalnie pracować wszędzie poza, powiedzmy, kilkoma wyjątkami - a więc i zarabiać. To nie tak, że po stomie jest się od razy dentystą, a po leku pięć lat właściwie dalej studentem.
Pani Buka
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: szczuroskoczek »

Buka, mam tego świadomość . Temat lekarski vs stomatologia był wielokrotnie wałkowany na forum, każdy dostrzega w nich plusy i minusy, wiele zależy od osobistych preferencji i charakteru dlatego napisałem w mega skrócie, siłą rzeczy muszą być też uproszczenia. Fakt, że po lekarskim można normalnie pracować jest oczywisty. Znam ludzi (inni forumowicze zapewne też), którzy kilkanaście lat po studiach zaczęli robić specjalizację. Powiedzmy standardowa praca i dyżury do tej pory im wystarczały.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Amani »

To zatrudniają lekarzy bez rozpoczętej rezydentury? Podobno każdy szpital chce darmowego
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Mårran »

Przy brakach kadrowych biorą, pewnie głównie na SORy, gdzie niewielu chce dyżurować przy podobnych stawkach jak na oddziale, jak u nas na przykład. Wtedy biorą ludzi z zewnątrz i im płacą.
Pani Buka
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: _kajka_ »

Medyk 300 pisze:Ja w październiku kończe 23 i za rok zdaje jeszcze raz. I chociaż się śmieją teraz , to ja się z nich pośmieje później xD
wyverna pisze:Rocznik 94, w 2017 zamierzam poprawić biologię, a w 2018- chemię i podejść pierwszy raz do matmy rozszerzonej. W 2018 kończę magisterskie z psychologii i chcę po tych studiach startować na lek/ lek-dent. Więc jest nas więcej.
Ja jestem z rocznika 93, mam nadzieję dostać się na medycynę w przyszłym roku, miło widzieć inne osoby w moim wieku z podobnymi celami i ambicjami. Powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości