[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

spytam nauczycieli, czy nie mają jakichś książek o mikroskopii. Na pewno coś się znajdzie Dostawca powiedział, że dopiero jutro pójdzie dostawa. Eh mikroskop będzie dopiero w poniedziałek pewnie, a ja się już nie mogę doczekać. Mam tak pierwszy raz od kilku lat, jeszcze przyszły mi szkiełka dzisiaj, pipeta i olejek immersyjny
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

Przyszedł jednak dzisiaj zdziwiłem się aż jak dokładnie sprzedawca wszystko spakował. Złożyłem go, w zasadzie nie wiem czy dobrze, nic nie umiem, ale przeglądnąłem kilka preparatów zrobionych na szybko (zawsze zostają w środku bąbelki powietrza i nie wiem jak to zrobić dobrze). Wszystkie mechanizmy chodzą płynnie, nie ma chrzęstów. Jak stolik chodzi w prawo-lewo góra-dół to góra-dół chodzi na prawdę w lewo do góry-prawo w dół. Jak to zmienić? może źle zamontowałem stolik? Ile by kosztował serwis, żeby go przeglądnąć? Optyka nie ma pęknięć, są jakieś brudki, których prawie nie widać. powinienem smarować gwinty zanim co się wkręca? I jeszcze co do estetyki. Te żółtawe metalowe części obudowy oryginalnie były białe, czy żółte? bo czytałem, że można bezpiecznie wodą utlenioną wybielać pożółknięte powierzchnie. I dzięki Panowie za pomoc w wyborze
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

a i wydaje mi się, że jest luz w śrubie mikro, bo najpierw dużo kręcę w jedną stronę, nie ma żadnej reakcji, aż po jakimś czasie jest skok i da się ustawiać ostrość. Jak to naprawić?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Jak stolik chodzi w prawo-lewo góra-dół to góra-dół chodzi na prawdę w lewo do góry-prawo w dół.
nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi
wydaje mi się, że jest luz w śrubie mikro, bo najpierw dużo kręcę w jedną stronę, nie ma żadnej reakcji, aż po jakimś czasie jest skok i da się ustawiać ostrość. Jak to naprawić?
Pasuje rozebrac i zagladnac do mechanizmu.
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

Jak jest przesuw XY preparatu, to jeden przesuwa w prawo i lewo, a drugi po skosie zamiast góra dół. ten skos to tak na prawdę jakieś półkole, przez to gorzej się ustawia preparat. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć
JohnyM

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Po lewej stronie, pod stolikiem masz wajchę do zwolnienia obrotu stolika. Wycentruj, zaciśnij, voila.
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

oo dzięki wielkie, już się bałem, że to jakaś wada
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

A czy gwinty (np. jak się wkręca obiektywy) powinno się smarować?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Nie ma takiej potrzeby. Smarujesz tylko czesci mechaniczne - przekladnie, przesuwy etc.
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

No. wczoraj spaliła mi się żarówka. 6V 15W. Czy jakaś firma produkuje takie? Bo używanej nie zaryzykuję
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: mikrotom »

tak produkuje
laszlowa
Posty: 8
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 19:07

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: laszlowa »

Bardzo proszę o poradę w zakupie mikroskopu. Potrzebuję go w celu badania płynu z wytrawiania mięsa na obecność włośni. Nie potrzebuję drogiego sprzętu, dlatego proszę o pomoc w poszukiwaniu.
Może być to miksroskop stereoskopowy. Parametry jakie musi spełniać: źródło światła o regulowanej intensywności, powiększenie od 15-20x, 60-100x
Będę wdzięczna za pomoc,
Kasia
clockens
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, o 09:53

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: clockens »

Witam!

Świeżo zarejestrowałem się na tym forum by nie kupować w ciemno, potrzebuje mikroskopu do diagnozowania chorób grzybowych oraz bakterii w uprawie ogórka pod osłonami.
Są jakieś mikroskopy w takim przedziale cenowym jak w tytule?
Jak tak to prosiłbym o ewentualne modele polecane + niezbędne akcesoria jakie będę potrzebował.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości