środek chemiczny na lepsze wyniki w nauce

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
anette89
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2016, o 20:26

środek chemiczny na lepsze wyniki w nauce

Post autor: anette89 »

Witam,
Jestem na ciężkich (jak dla mnie) studiach inżynierskich i jest teraz sesja. Przez długi czas byłam w szpitalu i nie miałam głowy do tego aby uczyć się na bieżąco, tak jak koledzy i koleżanki (zdecydowana mniejszość klasy) na roku. Mam mnóstwo ciężkich przedmiotów, np materiałoznawstwo i bardzo mało czasu na naukę. Jestem na studiach zaocznych i niestety również pracuję. Bardzo zależy mi, aby to wszystko pozdawać, jednak potrzebowałabym jakiegoś dopingu. Zwyczajna kawa słabo mi pomaga i chciałabym spróbować czegoś mocniejszego. Słyszałam, że kodeina działa jak lek odurzający a nim nie jest. Żebyśmy się rozumieli - nie chcę sięgać aż po narkotyki, ale z drugiej strony nie mam też zamiaru gustować w ziółkach, bo wiadomo, że są słabe.
Drodzy chemicy, po jakim składniku chemicznym uczyłoby mi się lepiej i jak go dostać? Bardzo proszę o odpowiedź, zależy mi na czasie. Proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję, że nikt się ze mnie nie będzie śmiał.
hapanek
Posty: 26
Rejestracja: 4 cze 2014, o 23:44

Re: środek chemiczny na lepsze wyniki w nauce

Post autor: hapanek »

Wysiłek intelektualny nie jest niczym ograniczony w przeciwieństwie do pracy fizycznej, którą ograniczają mięśnie wymagające regeneracji. Dlatego najlepszym sposobem na lepsze uczenie się jest po prostu uczenie się. Często wydaje się podczas nauki, że brakuje siły i nie da rady uczyć się dłużej lecz jest to jedynie złudne uczucie krążące w naszych neuronach. Proponuje stopniowo coraz więcej od siebie wymagać i zaniechać poszukiwania NZT.
PS. W leczeniu Aizheimera stosuje się piracetam, ale on daje efekty w przypadku długotrwałego stosowania.
anette89
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2016, o 20:26

Re: środek chemiczny na lepsze wyniki w nauce

Post autor: anette89 »

Boże. Ja ten lek stosuję od dwóch miesięcy. Leczę się psychiatrycznie i mam stopień umiarkowany niepełnosprawności. Leki niesamowicie mnie otumaniają, przymulają i pogarszają koncentrację, dlatego lekarka włączyła mi lek Memotropil 1200 mg, który składa się właśnie z piracetamu. To trochę do bani brać jedne leki (psychiatryczne) pogarszające stopień koncentracji, a drugie mające go poprawić, ale po tym wszystkim koncentracja utrzymuje się na średnim raczej poziomie, bez żadnych rewelacji. Przyznam, że inżynieria to nie pierwszy kierunek, który studiuję. Skończyłam m.in. edukację elementarną, ale bez porównania z tymi inżynierskimi studiami, pod względem stopnia trudności i ilości materiału. Chyba nie ma na mnie lekarstwa.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: środek chemiczny na lepsze wyniki w nauce

Post autor: Nitrogenium32 »

anette89 pisze:Bardzo zależy mi, aby to wszystko pozdawać, jednak potrzebowałabym jakiegoś dopingu.
Doping = odpowiednia motywacja. Jeśli się odpowiednio nie zmotywujesz, będzie ciężko.
anette89 pisze:Zwyczajna kawa słabo mi pomaga i chciałabym spróbować czegoś mocniejszego.
Na mnie też kawa nie działa (w dodatku jej nie lubię), ale nie oznacza to, że muszę sięgać po coś mocniejszego". Spiąć dupę i tyle!
anette89 pisze:z drugiej strony nie mam też zamiaru gustować w ziółkach, bo wiadomo, że są słabe.
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!

Zdziwiłabyś się, niektóre ziółka w odpowiedniej ilości potrafią posłać człowieka do piachu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości