[Link] Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
CzarnyFartuch
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2016, o 18:01

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: CzarnyFartuch »

[at] Z tego co moje roczniki widzą po znajomych studiujących na niższych latach to nie wyścig szczurów i bufonada to nie kwestia uczelni, ale najprawdopodobniej rocznika. Tendencja z roku na rok coraz bardziej widoczna. Ludzie zapominają, że to najlepsze lata ich życia.

Asystenci na UMP są całkiem przyzwoici, ale to tak jak wszędzie, zależy jak trafisz.

Co do nauki na 1 roku to to jest nic w porównaniu do roku choćby 3go. Faktem jest natomiast, że pierwszy rok = pierwsze spotkanie z taką ilością materiału.
Biofizyka też nie jest taka straszna jak ją malują, a biochemia to czysta przyjemność gdy ma się dobre notatki.

Mała rada odnośnie przydzielania do grup na podstawie testu językowego - lepiej trochę zaniżyć swój poziom i trafić do dalszych grup - luźniejsza atmosfera, a i na wiedzy się nic nie traci, wszak do egzaminu i tak i tak trzeba się konkretnie nauczyć.
Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: adixe »

Biochemik chyba nie chcesz w ten sposob sobie zmniejszyc *konkurencjii*?

Bo jak tam to bardzo zle o tobie swiadczy.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Biochemik96 »

adixe, jaki sposób?
Przyznam, że trochę nie rozumiem o czym mówisz.

I_B
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:17

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: I_B »

Wie ktoś z którego miejsca w 2015 roku weszła na lek ostatnia osoba w Rzeszowie?

Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: adixe »

Nagle jadac na UMP
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Biochemik96 »

adixe pisze:Nagle jadac na UMP
Zdecydowałem ostatecznie, że do UMP nie idę, więc z konkurencją nie walczę
Pozostaje mi tylko Łódź i Gdańsk do wyboru, więc już tylko nad nimi się zastanawiam.
Awatar użytkownika
Loki23
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, o 20:32

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Loki23 »

Kurcze jak myślicie 265 z mat 94% ma szanse wejść na wro przy tak małych spadkach?
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Biochemik96 »

Loki23, ja sądzę, że tak - 265 z matematyką 94% wejdzie.
Awatar użytkownika
Loki23
Posty: 33
Rejestracja: 18 sie 2015, o 20:32

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Loki23 »

Dzięki za dobre info dzisiaj dowiedziałam się o podwyższeniu wyniku na początku szał a później jak zobaczyłam tak niski spadek . zatkało kako kurcze a jak myślisz wrzesień czy zdąży przed sierpniem?
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

Loki23, Ile osób by tak chciało jak ty Jak ci się to udało? Możesz napisać na pw?
Nikotynoamidoadenina
Posty: 30
Rejestracja: 15 sie 2014, o 19:41

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Nikotynoamidoadenina »

Loki23, biorąc pod uwagę obecne tempo spadków, obawiam się, że dopiero we Wrześniu wejdziesz.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

We Wrocławiu listy pojawiają się częściej, niż na innych uczelniach - jeśli inni ludzie znajdujący się na liście rankingowej/przyjętych dostaną się gdzie indziej i tam będą chcieli pójść, miejsca się zwolnią i lista przesunie się. Ale o ile się przesunie - to się okaże. Życzę powodzenia!
Maxyma_md
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2016, o 17:53

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Maxyma_md »

Właśnie idę na 3 rok lekarskiego UMP, zdziwiły mnie pogłoski, że niby atmosfera nie taka i wyścig szczurów. I rok jest dość ciężki przez ilość przedmiotów w 2 semestrze. Oprócz anatomii i histologii jest jeszcze fizjologia, biochemia, cytofizjologia + jakieś zapychacze czasu.
Anatomia jest bardzo spoko, uważam, że był to chyba najłatwiejszy egzamin ze wszystkich (może oprócz biol mola ). W kość niestety daje biofizyka, niemiła atmosfera na zajęciach, wejściówki pisane ze stoperem, wypełnianie durnych protokołów. Ćwiczenia były mega nudne, jak dla mnie. Ostatecznie przez biofizykę odpadło parę osób, ale z tego, co się orientuje, te osoby miały oprócz biofizyki niezaliczoną anatomię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości