[Link] Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: persil1991 »

Ja również większej bzdury nie słyszałem o UMP. Tak jak było powiedziane - atmosfera na roku, w grupie zależy od rocznika, wykładowcy są różni, od świetnych, przez przeciętnych, po takich, których lepiej unikać. Ja np. swoich wykładowców z anatomii czy biofizyki sobie bardzo chwalę, ale część kolegów takiego szczęścia nie miała.

A ostry zapiernicz jest na I roku nie tylko lekarskiego w Poznaniu, ale też na innych uczelniach, ba, nawet na innych kierunkach. Najsłabszych trzeba odsiać, reszta jedzie dalej. Myślę jednak, że w Poznaniu I rok może być łatwiejszy niż gdzie indziej, bo egzamin z anatomii jest jednak na drugim roku (prawda, że dalej tak jest? )
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Mårran »

Generalnie wszędzie da się przeżyć O moim Gdańsku też krążą różne dziwne opinie, a jakoś ktoś te studia kończy (bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym).
Pani Buka
Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: adixe »

Czyli biochemik chcial w ten sposob zmniejszyc konkurencje. Mogl byc na maturze taki sprytny
Maxyma_md
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2016, o 17:53

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Maxyma_md »

Po reformie egzamin z anatki jest na 1 roku.
1 rok egzaminy z: biol mol, biofizyka, latem anata i histo.
2 rok zima: fizjo, biochemia, mikro. Lato: patofizjo, diag lab., angielski, do tego zaliczenie z immunów (niby tylko zal, ale materiału wiecej niż na niektóre egzaminy)
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

Gdyby ktoś miał zachowane listy rankingowe z lat wcześniejszych na lek lub lek-dent, to proszę napisać
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Biochemik96 »

adixe pisze:Czyli biochemik chcial w ten sposob zmniejszyc konkurencje. Mogl byc na maturze taki sprytny
Nie wybieram się na UMP, więc nie piszę tego by zmniejszyć sobie konkurencję.
Poza tym, tak czy siak, na UMP też się zakwalifikuję i to bez zmiejszania konkurencji, ale zaraz potem zrezygnuję.

Swoją drogą co za ironia losu, że wiele osób, którzy mają po 167, 166, 165 i mniej punktów, marzy o UMP, a ja (pomimo, że na 100% się zakwalifikuję) tak po prostu z niego rezygnuję.
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: doktorowa »

Biochemik96, myślałam że chciałeś iść do Poznania. Gdzie w takim razie planujesz zawitać?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: nika0645 »

Tak jak ktoś wcześniej napisał każda uczelnia ma swoje wymysły, każda ciśnie z czego co innego, każda słynie z czego innego i sporo zależy od atmosfery na roku czy szczęścia przy przydzielaniu asystentów. I generalnie aż tak dużo osób nie odpada, bo część z tych, co nie leci ze swoim rokiem dalej, zostaje na repecie/dziekance/zmienia uczelnię, więc osoby, które rzeczywiście odpadły nie stanowią aż tak wielkiego procentu Po prostu robić swoje i twardo się trzymać, byle zdać
Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: adixe »

Nie zakladalabym ze ze 170p na 100% sie dostaniesz na ump.

Czyli jakies 5 wiadomosci spowodowaly ze zmieniles plany?
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Biochemik96 »

Już 5 lipca wybrałem 4 priorytetowe uczelnie medyczne: Gdańsk, Łódź, Poznań i Szczecin.
I drogą eliminacji na podstawie analizy plusów i minusów każdej uczelni wybrałem dwie - Łódź i Gdańsk. Najprawdopodobniej pójdę do Łodzi, ale w razie czego skladam jeszcze na 3 inne uczelnie. Zrezygnuję z nich jak tylko dokonam ostatecznego wyboru uczelni i załatwię formalności.

Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

Wszystko spoko, ale dobrze sie decydowac szybciej bo takich ludzi ktorzy sie nie moga zdecydowac jest sporo.

kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: kardiogirl »

ej przepraszam że tutaj , ale może ktoś chce odsprzedac konto rejestracyjne w warszawie ?
I_B
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:17

Re: Jakie będą progi na uczelniach? Analiza matury 2016

Post autor: I_B »

Jako przypomnienie wszystkim o wycofywania kandydatur wklejam wiadomość z Kielc:

KANDYDACI, KTÓRZY PODJĘLI JUŻ NAUKĘ NA INNYM UNIWERSYTECIE I TYM SAMYM REZYGNUJĄ Z PODJĘCIA NAUKI NA UJK W KIELCACH
PROSZENI SĄ O WYBRANIE OPCJI REZYGNUJE
NA INDYWIDUALNYM PROFILU REKRUTACYJNYM.
Zwolnienie miejsca znacznie przyspieszy i ułatwi proces rekrutacyjny.
Z góry dziękuję.
Anna Sienkiewicz
Sekretarz Komisji Rekrutacyjnej

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości