Dylemat ;/

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
GabixD
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2017, o 14:16

Dylemat ;/

Post autor: GabixD »


Cześć wszystkim!
Co jest wg Was lepsze fizjoterapia czy studia biologii?
Patrząc na przypuszczalne wyniki biologii wychodzi mi ok 70-73% z matury. Polski rozszerzony poszedł mi dobrze. Polski podstawowy bdb.
Generalnie jeżeli chodzi o fizjoterapię to interesuje mnie nauka o budowie kości, mięśni, lubię sport, a jest go więcej niż na innych kierunkach (oprócz wychowania fizycznego), wiem, że jest siłownia, basen itd lecz, słyszałam, że dużo ludzi idzie na fizjoterapię i że mało jest pracy po niej, że korzystniejsze jest otworzenie własnego gabinetu ale to jest związane z kosztami

Jeżeli chodzi o biologie, to widze sie w pracy naukowej, poniewaz osobiscie uwazam ze ludzie sa rozni i jestem osoba wrazliwa, zamknieta w sobie niesmiala choc jednak mysle ze moze gdybym poszla na fizjoterapie to by sie to zmienilo a chcialabym sie otworzyc do ludzi. Ogolnie jednak bardzo lubie zwierzeta, rosliny, ciekawosci naukowe, zawsze kupowalam gazety naukowe i je czytalam z zainteresowaniem. Widze sie w pracy naukowej, badawczej odkrywajac cos nowego, badajac pewne zaleznosci, rozwijajac sie i poszerzajac swoje horyzonty.

Chcialabym sie dowiedziec, ktore studia sa bardziej oplacalne?
Po ktorych jest lepsza praca (w zawodzie), gdyz slyszalam ze po biologii niestety mozna pracowac w jakims sklepie, zoo, ogrodzie botanicznym czy doradzać komus w ogrodnictwie, czego nie chcialabym doswiadczyc, tak samo jak nie chcialabym byc nauczycielka)?
Jak duza jest szansa ze nie bede kims z wymienionych powyzej?
Gdybym zmienila zdanie aby isc np na medycyne (choc obecnie nie czuje powolania specjalnego aby byc lekarzem) to czy prawda jest ze po studiach biologii jest latwiej niz po fizjoterapii poprawic mature?
TangoMango
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 15:20

Re: Dylemat ;/

Post autor: TangoMango »

lubię sport, a jest go więcej niż na innych kierunkach (oprócz wychowania fizycznego), wiem, że jest siłownia, basen itd
Ilość zajęć wychowania fizycznego na studiach nie powinna być kryterium wyboru kierunku
Gdybym zmienila zdanie aby isc np na medycyne (choc obecnie nie czuje powolania specjalnego aby byc lekarzem) to czy prawda jest ze po studiach biologii jest latwiej niz po fizjoterapii poprawic mature?
Wydaje mi się, że studia przeszkadzają w poprawieniu matury (bo pochłaniają czas i siły), nawet jeśli są to biologia lub fizjoterapia - wg mnie najlepsze efekty przyniosłaby nauka do matury z biologii, chemii, matematyki/fizyki bez jednoczesnego studiowania.

Ograniczasz się tylko do tych dwóch kierunków?
GabixD
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2017, o 14:16

Re: Dylemat ;/

Post autor: GabixD »

Myślę jeszcze nad: neurobiologia, kognitywistyka, biochemia oraz analityka medyczna. Ostatnio przemyślałam sobie to wszystko i stwierdziłam, że chcę iść na biologię i poprawić biologię i chemię a później po roku lub po licencjacie z biologii iść na biochemie. Czy wg Ciebie to dobry pomysł?

TangoMango
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 15:20

Re: Dylemat ;/

Post autor: TangoMango »

Gabi, nie znam specyfiki żadnego z wymienionych przez Ciebie kierunków i możliwości po ich skończeniu Mogę Ci tylko powiedzieć, że moja koleżanka w zeszłym roku skończyła analitykę medyczną na umedzie i od września/października pracuje w szpitalnym laboratorium, więc kilka miesięcy temu dało się znaleźć pracę bez pleców
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości