KOC - program dla przyszłych mam

Wszyscy o wszystkim ;) Nie bój się zadawać ważnych pytań i spróbuj swoich sił w luźnej rozmowie na każdy temat :P
danka75

KOC - program dla przyszłych mam

Post autor: danka75 » 10 cze 2017, o 13:29

W lutym ubiegłego roku prezes NFZ przygotował program "Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży (w skrócie KOC)". Program polega na kompleksowej i pełnoprofilową opiekę medyczną w okresie ciąży, porodu i sześciu miesięcy po porodzie). Program wszedł w życie w lipcu 2016 roku. Celem uruchomienia tego programu było zapewnienie przyszłym mamom poczucia bezpieczeństwa. Łatwego dostępu do lekarza i położnej którzy mają w sposób ciągły opiekować się nią od momenty zgłoszenia do przychodni poprzez poród i pierwsze miesiące po urodzeniu. Wszystko w ramach NFZ. Program dawał dużo nadziei na pozytywne zmiany. Z opinii mam różnie to funkcjonuje w różnych rejonach Polski. Nie wszyscy wiedzą o tym programie a liczba placówek wybranych do tego projektu nie jest duża. Przykładowo w Łodzi do realizacji programu KOC jest wyznaczone jedynie centrum medyczne Salve obejmujące szpital i sieć przychodni. Salve od dawna oferował porody w ramach NFZ http://salve.pl/porody/oferta-szpitala/ ... ktu-z-nfz/ . Jedyne co się zmieniło to ciągłość opieki od momentu zgłoszenia się kobiety w ciąży do przychodni, po sześciomiesięczny okres rozwoju noworodka.

ODPOWIEDZ