Zadanie 9.3 biologia odwołanie do OKE - prośba o pomoc

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
katy212
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2016, o 09:05

Zadanie 9.3 biologia odwołanie do OKE - prośba o pomoc

Post autor: katy212 »

Uprzejmie pragnę zwrócić się z pytaniem czy ta odpowiedź jest merytorycznie poprawna i logiczna, gdyż zwyczajnie nie potrafię tego określić. Generalnie nie ma żadnej pewności o jej słuszności lub jej braku. Wiem, że w kluczu jest zupełnie inna odpowiedź, ale mnie interesuje czy moja jest merytorycznie poprawna. Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. Z miłą chęcią przeczytam również uzasadnienie, dlaczego jest błędna lub poprawna w najlepszym przypadku
zadanie 9.3.png
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Zadanie 9.3 biologia odwołanie do OKE - prośba o pomoc

Post autor: persil1991 »

Jest merytorycznie poprawna, ale nie odniosłeś się w niej do polecenia w treści zadania:

"W odpowiedzi uwzględnij mechanizm depolaryzacji błony postsynaptycznej.

Cytując klucz odpowiedzi:
Odpowiedź Usunięcie przekaźnika jest niezbędne dla repolaryzacji błony jest niewystarczająca, ponieważ nie zawiera wymaganego odniesienia do mechanizmu depolaryzacji błony.

Twoja odpowiedź, choć o wiele dłuższa, jest dokładnie taka sama jak ta, która w kluczu została uznana za niewystarczającą, niepełną. Krótko mówiąc: dużo słów, mało treści, nie spełnienie polecenia zadania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość