Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

To zalezy jak bardzo wymagajace sa twoje studia, ale na mgr przewaznie jest duzo mniej zajec i jest wiecej luzu i czasu, ktory mozna poswiecic na nauke do matury ja poszlam na magisterke w razie czego". Moim priorytetem jest matura, moze w twoim przypadku tez lepiej skupic sie na nauce?
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

pooint, a z czego robisz magisterkę?
kasiaxt1
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2018, o 10:33

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: kasiaxt1 »

Dla tych co poprawiali kilka razy - co sądzicie o trudności matury w tym roku zarówno z chemii i biologii? łatwiejsze, trudniejsze, porównywalne? &#128513 w waszym odczuciu &#128523
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Aduszka 93 rocznik jesteś, ja też.
Jakie masz plany? Co zamierzasz zrobić?
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

rocznik 93 - piona! Wcale nie jesteśmy tacy starzy. Nie wiem, czemu się utarło w tym kraju, że jak nie pójdziesz na medycynę najlepiej zaraz po maturze, to już nie ma co zbierać. Nieprawda !
Kurcze nie wiem co bym zrobiła w twojej sytuacji. ale raczej spróbowałabym iść na tę magisterkę. Skoro spędziłaś już rok w domu i nie jesteś pewna, ile ci to dało?
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

i podpinam się do pytania - jednym słowem - tegoroczne matury były: łatwiejsze? trudniejsze? porównywalne do ubiegłorocznych
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: black-cat »

Kamyczek pisze:
17 maja 2018, o 19:22
a polecisz cos kolezanko z biologii z zbiorow zadan ale nie jakis witowski tylko cos ala maturalne zadanka, z dobrze wyjasnionymi odpowiedziami, tak jakby z kluczem maturalnym
Jeśli chcesz książki typowo uczącej pisania pod klucz to jest taka książeczka-poradnik, bodajże Sposób na maturę-biologia", wydawnictwo chyba Omega. Tam są różne typy zadań maturalnych, z objaśnieniem i przykładami typowo popełnianych błędów. A jeśli chcesz zbiór to ja ze swojej strony polecam Matura na 100%-biologia z PWN oraz Maturalnie, że zdasz- biologia z chyba WSiP. Oba te zbiory były mi bardzo pomocne:)
Kierunek lekarski :)
Kamyczek
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2015, o 11:41

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamyczek »

dzieki bardzo
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Admin »

Kamyczek pisze:
18 maja 2018, o 06:11
Da się na tym forum założyć grupę? Dodalo by się osoby co jeszcze stara piszą, szło by czasami pogadać czy cus
Mogę na forum założyć nowy dział. Proszę o propozycję.
Komunikatora nie udostępniamy bo treści w nim zawarte nie są archiwizowane i tym samem nieprzydatne dla pozostałych użytkowników forum.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

aduszka pisze:
18 maja 2018, o 12:36
pooint, a z czego robisz magisterkę?
Mgr sztuki (muzyke studiuje)
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

kasiaxt1 pisze:
18 maja 2018, o 18:20
Dla tych co poprawiali kilka razy - co sądzicie o trudności matury w tym roku zarówno z chemii i biologii? łatwiejsze, trudniejsze, porównywalne? &#128513 w waszym odczuciu &#128523
Wg mnie biologia byla trudniejsza, a chemia raczej prosta, ale nie wiem czy latwiejsza niz w zeszlym roku, bo jak ja pisalam to jeszcze NIC nie umialam
Awatar użytkownika
Amira17
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2014, o 12:42

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Amira17 »

Ja też jestem rocznik 93!
Ja obecnie jestem na 4 roku studiów i szczerze Wam powiem, że wyniku raczej nie podwyższyłam Z tego względu że coś mi zawsze wypadało na uczelni. Wiadomo, matura priorytet więc robiłam minimum żeby więcej przysiasc do chemii.
W mojej opinii chemia była łatwiejsza niż rok temu dla starej podstawy. Biologii nie pisałam ale przeglądając arkusz wydaje mi się że trudniejsza.

Teraz zostanie mi ostatni rok studiów i nie wiem co mam dalej robić. Czy probowac po raz ostatni czy już odpuścić Z jednej strony chciałabym zamknąć etap matury i zacząć żyć normalnie A z drugiej no cóż lekarski od zawsze był marzeniem.

Czekam na informacje czy w 2019 to ostatni raz dla starej formuły czy to był ostatni rok?

Pozdrawiam!
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Amira17 jasne ze probuj, co ci szkodzi!
Wydaje mi sie ze oni nie odpisza na tego maila nie chce sie komus z was tam zadzwonic jakos w tygodniu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość