Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dcarleston
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2018, o 22:49

Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Post autor: dcarleston »

Hej hej W tym roku zdaję maturę. Mam kilka pytań odnośnie rekrutacji na studia, a już mi żyłka pęka od bezcelowych prób znalezienia jakiejś dobrej odpowiedzi gdziekolwiek.

1. Czy jest jakiś problem z zabraniem papierów z uczelni z kierunku tzw planu b", jeżeli dostanie się z późniejszej listy na medycynę? Do którego momentu można to zrobić?

2. Jeżeli nie dostanę się z pierwszej listy na medycynę, to czy muszę wtedy od razu złożyć papiery/kopie do tej uczelni pomimo niedostania się w celu bycia braną pod uwagę w kolejnych listach? Jeśli nie, to skąd uczelnia wie, że nie zrezygnowałam?

Przepraszam, jeśli pytania są głupie, ale to wszystko mi się chaotyczne wydaje
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Post autor: chemik987 »

Pytania nie są głupie bo sam swojego czasu się nad tym zastanawiałem
1.Nie ma żadnego problemu, czasami nawet przez internet można zrezygnować ale najlepiej zrobić to osobiście bo czasami uczelnie rezygnacje przyjmują tylko osobiście i trzeba podpisać jakieś pokwitowanie odebrania dokumentów czy coś tam, czas tak naprawdę to do końca września a jesli nawet zapomnisz zrezygnować to uczelnia sama Cię wypisze z listy studentów po 1 semestrze(ale lepiej zrezygnować przed rozpoczęciem bo wtedy nie blokujesz innej osobie miejsca)
2. Jesli chodzi o Wrocław to skladasz dokumenty dopiero jak bedziesz na liście zakwalifikowanych do przyjęcia nie wiem jak inne uczelnie ale pewnie w większości jest tak samo a najlepiej jak sprawdzisz na stronie rekrutacji jak to dokładnie wygląda
Co do drugiej części pytania to czasami można się wypisać na swoim profilu rekrutacyjnym a tak poza tym to uczelnia nie wie tego czy nie zrezygnowalas i dlatego rektutacja na lekarski trwa az tyle czasu(tak naprawdę do konca wrzesnia/początek października) bo jest mnóstwo miejsc widmo które się skreśla dopiero jak zakwalifikowani do przyjęcia nie złożą dokumentów bo dopiero wtedy można ich skreślić
dcarleston
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2018, o 22:49

Re: Listy rekrutacyjne - kilka pytań

Post autor: dcarleston »

Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości