Jak pracować ze zbiorami

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
agata000
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 17:02

Jak pracować ze zbiorami

Post autor: agata000 »

Hej. Niestety w mojej małej mieścinie nie otworzono jeszcze biochemu, wybrałam więc profil z rozszerzeniami humanistycznymi. Zastanawiam się w jaki sposób pracować ze zbiorami zadań. No i też jakie pozycje wybrać. Wpadło mi kilka przemyśleń do głowy, też coś tam poszperałam w internecie. Na maturze (w przyszłym roku) będę zdawała matematykę, biologię, chemię i angielski. Chcę skonsultować pierwsze trzy.

1)Matematyka - czytałam na różnych forach, podobno najlepszą pozycją a zarazem wystarczającą są zbiory zadań p.Kiełbasy. Wyposażyłam się więc w podręczniki oficyny edukacyjnej i zbiory zadań z nimi skorelowane oraz w/w zbiory do rozszerzenia. Wszystko od pierwszej strony i pierwszej części, rok to dużo czasu, powinno wystarczyć. Zastanawia mnie tylko czy te zbiory zadań Kiełbasy robić już po przerobieniu wszystkich części podręcznika czy robić tylko te zbiory? To by się chyba trochę mijało z celem, bo przecież nie znam teorii matematyki. Tak więc najpierw podręczniki + zbiory Oficyny Edukacyjnej a później Kiełbasa i dotychczasowe matury czy jakoś inaczej?

2)Biologia - właściwie nie wiem czy jest jakiś dobry zbiór zadań do matury znalazłam stronę ze zbiorem wszystkich dotychczasowych zadań maturalnych i to chyba jedyny słuszny zbiór do matury? Jest wgl coś jeszcze sensownego? Zakładając, że nie chcę tracić zbędnie czasu, podręczniki nowej ery + podstawa programowa i jeśli brak czegoś w podręczniku to uzupełnienie z internetu chyba wystarczy?

3)Chemia - tutaj mam największy problem. Podręczniki nowej ery. Mam zbiory zadań Witowskiego i zastanawiam się co jeszcze warto kupić, bo czytałam, że te zbiory nie przygotowują raczej za dobrze do matury. Dobrze wbijają teorię do głowy. No i inna sprawa, teorii jest mało a zadań w zbiorze dużo. 4 pierwsze działy chemii zajmują zaledwie 140-150 stron a zadań jest z 800. Mam się zatrzymać np.po stechiometrii, by przerobić wszystko czy lepiej cały czas lecieć z materiałem? Jaki zbiór zadań będzie dobry do matury?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Jak pracować ze zbiorami

Post autor: bulaj »

3. Z chemii bym polecił zbiory Barbary Pac
agata000
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 17:02

Re: Jak pracować ze zbiorami

Post autor: agata000 »

Dzięki, od samego początku czy później, po przerobieniu materiału? Co z tym niebieskim zbiorem Pazdry? Warto go przerobić z Witowskim?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Jak pracować ze zbiorami

Post autor: bulaj »

Z Pazdro bym przerobił ale tylko zadania obliczeniowe ze stężeń i chemii roztworów wodnych.
Awatar użytkownika
Ares3942
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2018, o 13:14

Re: Jak pracować ze zbiorami

Post autor: Ares3942 »

Najlepiej wziąć jakieś konkretne korepetycje i wówczsa wszystko się wyjaśni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości