Studia english division

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Nosacz321
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2018, o 10:20

Studia english division

Post autor: Nosacz321 »

Witam chcialem sie cos dowiedzieć o kierunku lekarskim english divison dla studentów z polskim obywatelstwem.
Jest tu moze ktos kto studiuje lub studiował lekarski na ED ?
Czy progi są porównywalne czy niższe do studiów w jezyku polskim ?
Sporo osób mowi ze jest tam niski poziom, gdyby faktycznie byl niski poziom i nie pasowało by mi to
Czy mozna w jakis sposób przenieść sie na studia w jezyku polskim ?
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Studia english division

Post autor: sternensucherin »

Co prawda nie studiuję w trybie ED, ale na kilka pytań odpowiem.
Progi jako takie dla ED nie istnieją, studenci obcojęzyczni płacą taką kasę za studia, że uczelni opłaca się mieć ich jak najwięcej.
Z przenosinami nie mam pojęcia jak jest, ale podejrzewam, że jest to dużo trudniejsze niż przeniesienie się z niestacjonarych na stacjonarne. Uczelnie już robią problemy przy przenoszeniu się z niestacjonarnych, a przecież oni są wymieszani razem ze stacjonarnymi studentami i idą takim samym trybem. Natomiast program ED znacznie się różni od naszego - inna kolejność przedmiotów, często mają też zupełnie inne przedmioty, których my nie mamy i na odwrót + nie zapominajmy, że student ED bardzo się opłaca, natomiast zwykły student trochę mniej.
Z poziomem jest różnie, niektóre zaliczenia mają podobne do naszych, inne łatwiejsze. Nie zdarza się żeby mieli trudniej. Jednak prawdziwa lipa jest na klinikach, bo studenci obcojęzyczni przecież nie przeprowadzą wywiadu z pacjentem samodzielnie, ani samodzielnie go nie zbadają. W ciągu klinik widuje się studentów ED tylko na dworze/w szatni/przy sklepiku/kawiarni, ale nigdy na oddziale, nie mówiąc już o salach z pacjentami. Być może w tym czasie prowadzą im jakieś seminaria, ale kontakt z pacjentem mają brdzo ograniczony, a to też jest ważne w przyszłej pracy.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Studia english division

Post autor: sternensucherin »

EDIT:
Doszukałam się jednak na stronie mojej uczelni progów dla polskich studentów, którzy by chcieli iść na ED i według regulaminu wynoszą tyle samo, ile progi na niestacjo.
blubaaaa
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2014, o 22:21

Re: Studia english division

Post autor: blubaaaa »

Witam, będe podchodzilła w tym roku do egzaminu z angielskiego na English Division, ale nie mam pojęcia jak ten test może wyglądać (Bydgoszcz), czy jest tu ktoś kto pomoże?

p.s. nie jestem jakaś superdobra z inglisza, po prostu zabrakło mi punktów na niestacjo i to jedyna opcja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości