Weterynaria Lublin 2018

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Stellae
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2018, o 08:54

Weterynaria Lublin 2018

Post autor: Stellae »

Hej!
Chciałabym iść na weterynarię, jednak obawiam się, że mam za niskie wyniki z biologii i chemii
Jeszcze nie ma wyników, ale obstawiam około 60% z chemii (moja zmora) i minimum 70 z bio (liczę na jakieś 75). Z takimi wynikami dostałabym się do Lublina na wetę stacjo, bo próg wynosił w tamtym roku 262. I tu się pojawia problem, bo z tego co widzę w tym roku zmienili i dodali matmę. Ja nie zdawałam rozszerzonej, a podstawa też nie poszła mi jakoś specjalnie dobrze, bo po prostu matmy nie lubię (60%). Myślicie, że przez dodanie tej matmy będzie ciężej się dostać? Zważywszy, że matura w tym roku nie była jakoś specjalnie prosta.
A jak jest z niestacjo? Wydaje mi się, że na nią na pewno bym się dostała, z tym że raczej nie mam możliwości wynajmowania mieszkania + płacenia za studia 5000, bo ciężko na tych studiach dodatkowo pracować
Bo jeszcze czytalam w wątku z tamtego roku, że jest możliwość zalogowania się na niestacjo, a później w październiku przeniesienia na stacjo. Dobrze rozumiem? Jak to wygląda?
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Weterynaria Lublin 2018

Post autor: fenytoina »

Moze byc ciezej, ale nie musi zalezy od przelicznika. Jaki tam jest przelicznik podstawa wzgledem rozszerzenia?
Raczej nie balabym sie, ze progi skocza jakos znaczaco do gory. Rekrutacja na weterynarie nie jest az tak wysrubowana jak na lekarski czy lek- dent, mysle ze tak czy siak masz szanse sie dostac z podstawa.
Stellae
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2018, o 08:54

Re: Weterynaria Lublin 2018

Post autor: Stellae »

Podstawa razy 1, rozszerzenie razy 2. Ja pisałam tylko podstawę
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Weterynaria Lublin 2018

Post autor: fenytoina »

Hm, to spora roznica. Ale wydaje mi sie, ze niewiele bedzie takich osob skladajacych na wete, ktore beda miec rozszerzenie z matmy I do tego mocno napisane, nie martw sie skladaj tak czy siak. A nuz sie uda.
Stellae
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2018, o 08:54

Re: Weterynaria Lublin 2018

Post autor: Stellae »

No złożę, złożę, tylko właśnie boję się, że ta matma zaważy, bo mam świadomość, że rok temu z takimi wynikami dostałabym się bez problemu
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Weterynaria Lublin 2018

Post autor: lumbagokochane »

A jaki próg obstawiacie ?, będzie niższy przez 3 przedmiot ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości