Mrzyk a pluskwa

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Patryk740
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2018, o 18:23

Mrzyk a pluskwa

Post autor: Patryk740 »

Hej, od 2-3 tygodni coś mnie non stop gryzie w nocy. Ugryzienia są niewielkie ale swędzą. W zasadzie obawiam się ze to ugryzienia trzech różnych owadów. Raz pojawia się duża opuchlizna która bardzo szybko (3-4 godziny) schodzi ale pozostają ślady po ugryzieniu, raz zostaje swędzący rumień a raz jest to jak ugryzienie komara ale ma dwa czy trzy ślady w odległości kilku mm od siebie. Nie mogłem zlokalizować źródła, wiec profilaktycznie wszystko uparłem, wyczyściłem, przejrzałem szczeliny i wnętrze łóżka - nic. Wszędzie pusto, a jednak
Coś gryzie. Dziś udało mi się znaleźć jakiś ślad, bo na firance siadł mały owad. Wielkości (nie mam suwmkarki w oczach) 2-5 mm. Jest brązowawy i ma skrzydełka. Niezbyt to to umie latać bo wrzuciłem go do szklanki i nie wyleciał mimo ze próbował. Co to jest i czy jest groźne. Pasuje do któregoś z objawów powyżej? Mieszkam na 10 pietrze, na balkonie były gołębie ale jakoś ostatnio nie przylatują. Chyba mogę to powiązać z rozpoczęciem ugryzień. Zaraz wrzucę zdjecie bo strona nie chce przyjąć załącznika jpeg.
Patryk740
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2018, o 18:23

Re: Co to za owad?

Post autor: Patryk740 »

Dodaję zdjęcia. Jak widać nie jest duży bo na jednym ze zdjęć widać otwory wentylacyjne mikrofalówki.
Załączniki
IMG_3987.jpg
IMG_3987 (1).jpg
IMG_3983.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Co to za owad?

Post autor: karteczka88 »

to któryś z mrzyków na zdjęciu, one raczej nie gryzą, proszę poczytać o pluskwach lub obrzeżkach gołębich
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
gosiaJ
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2019, o 19:05

Re: co to moze być pomocy

Post autor: gosiaJ »

Pomocy już nie wiem co robić pojawiło mi się to w domu jak to wytepic i co to wogole jest mieszkamy od niedawna tu i nadodatek Mamy małe dziecko a te robaki chodzą wszędzie w szafce z alkoholem najczęściej spotykam po łóżku w lodówce nawet znalazłam po podłodze blatach. Niektóre były niezywe ususzone w te upały jak były codziennie spotykam nowe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość