Praktyki wakacyjne- Erasmus

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Praktyki wakacyjne- Erasmus

Post autor: black-cat »

Wiem, że można wyjechać na semestr czy rok na Erasmusa, ale czy możliwe jest odbycie miesięcznych praktyk wakacyjnych za granicą w ramach Erasmusa (zamiast w Polsce)?
Macie w tym doświadczenie? Jak wspominacie takie praktyki, warto jechać? Jak z językiem obcym- mówiliście już biegle, czy jednak przed wyjazdem chodziliście na kursy?
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wyjechać, liczy się średnia, jakieś inne osiągnięcia?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Praktyki wakacyjne- Erasmus

Post autor: ryniofit8000 »

można, ja planuję na 3 miesiące do Niemiec (nie ma opcji na miesiąc, przynajmniej na mojej uczelni)
chcę się zapisać na język niemiecki medyczny
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Praktyki wakacyjne- Erasmus

Post autor: black-cat »

Nie będę zakładać nowego tematu, zwłaszcza, że moje pytanko dotyczy praktyk:)

Czy praktyki po III roku lekarskiego można odbyć w ten sposób, że 2 tygodnie na przykład na kardiologii, a kolejne 2 tygodnie przypuśćmy na gastroenterologii? Można je odbyć w dwóch różnych szpitalach?
Kierunek lekarski :)
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Praktyki wakacyjne- Erasmus

Post autor: kliop »

To jest pytanie do dziekanatu Może zależeć to od miasta, może rok temu się dało a w tym nie, no i to dziekanat będzie Ci zaliczał te praktyki, więc najlepiej będzie jak pójdziesz tam.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Praktyki wakacyjne- Erasmus

Post autor: black-cat »

Rozumiem, dzięki:)
Pytam, bo wiem, że po I roku ludzie odbywali praktyki na różnych oddziałach (np.trochę na internie, a trochę na chirurgii). Ciekawe, jak to będzie po III roku.
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości