Kolejna poprawa matury czy farmacja?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Chanel_
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 18:31

Kolejna poprawa matury czy farmacja?

Post autor: Chanel_ »

W tym roku drugi raz poprawiałam maturę jednocześnie studiując i to nie była najlepsza decyzja. Finalnie nie poprawiłam ani biologii ani chemii Teraz zastanawiam się nad kolejną poprawą, ale już bez kontynuowania studiów. Mam wątpliwości, bo zaraz po liceum miałam gap year i udało mi się poprawić na lepsze wyniki, ale jednak niewystarczające na medycynę. Dostałam się na farmację i zastanawiam się od 3 tygodni czy nie lepiej dać sobie spokój z maturą i iść na farmacje. Sa tu jakieś osoby, które poszły na farmacje zamiast na lek i są zadowolone z wyboru? Nie wiem czy mam siłę na kolejną poprawę matury, nawet nie wiem jak miałabym się uczyć kolejny raz tego wszystkiego Trochę mnie dobija myśl, że dodatkowe dwa lata nauki nie wystarczyły, żeby podwyższyć wyniki.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kolejna poprawa matury czy farmacja?

Post autor: Nitrogenium32 »

Chanel_ pisze:
21 sie 2018, o 14:08
Dostałam się na farmację i zastanawiam się od 3 tygodni czy nie lepiej dać sobie spokój z maturą i iść na farmacje. Sa tu jakieś osoby, które poszły na farmacje zamiast na lek i są zadowolone z wyboru?
Dobrze radzę nie iść na farmację. Nawet osoby, które nie poszły na Farmację tylko dlatego, że nie dostały się na Lekarski, nie są za bardzo zadowolone z dokonanego wyboru. Tym bardziej osoby, które poszły tam właśnie z tego powodu. Te studia są strasznie zajmujące, prawie codziennie przez całe studia jest mnóstwo zajęć (na WUM najwięcej na trzecim i czwartym roku), studia są cholernie ciężkie (na trzecim roku całą robotę można rozdzielić na trzy osoby, a i tak będą miały co robić). Można w trakcie tych studiów załamać się psychicznie na bardzo długo.

Powinnaś jeszcze raz spróbować poprawić maturę. Moim zdaniem lepiej zacząć lekarski kilka lat później niż się chciało, niż iść na farmację i być może żałować tego do końca życia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości