[Film] Kannabinoidy

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Cbd cannabis
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2018, o 20:16

[Film] Kannabinoidy

Post autor: Cbd cannabis »

Witam wszystkich bardzo serdecznie . Nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam do was pytanie . od jakiegoś czasu interesuje się konopiami a konkretniej kanabinoidem CBD i jego wpływem na zdrowie. Substancja ta nie jest psychoaktywna A co za tym idzie nie wywołuje tak zwanego haju i dodatkowo niesie za sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych . powiem więcej niweluje działanie THC . Kto by pomyślał że jedna roślina jest wstanie wyprodukować właśnie 2 oddzialowujace na siebie w taki sposób substancje . Ale przejdźmy do rzeczy . Na rynku pojawia się wiele olejków ( cena jest drakonska) A skład często do końca nie znany . W moich doswiadczeniach natknąłem się na urządzenia które rzekomo potrafią zbadać zawartość cannabinoidow . Pierwsze które miałem okazję przetestować to my dx oraz drugie podobne urządzenie niemieckiej firmy konnwork analyzer 9.2"
Niestety uważam że sa co najmniej mówiąc niedokładne. Nie ujmując tutaj oczywiście producentom ale nie sądzę żeby takie urządzenie mogło zastąpić chromatograf . A co wy o tym sądzicie?
Drugi sposób to zestaw który też zamówiłem i przetestowalem

Jest wielu producentów tego typu testów zarówno na zawartość cbd thc cbg itd . Jednak ceny są zaporowe i stąd moje pytanie . Czy ktoś jest wstanie powiedzieć mi jakie to substancje / odczynniki są używane w tych testach ? Czy jest to możliwe do kupienia w sklepie chemicznym ? Lub ewentualnie jeśli ktoś ma pomysł jak inaczej można przeprowadzić takie badanie . Bede bardzo wdzięczny za pomoc i poświęcony mi czas . pozdrawiam
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: [Film] Kannabinoidy

Post autor: Admin »

Może kogoś to zainteresuje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości