Domek.

Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Domek.

Post autor: andi »

Ja chcę zakupić sobie domek, ale tata mówił mi że zrobi mi domek dla szynszyla. Mówił jednak, że on ciągle będzie siedział w nim i tylko wychidził z niego po jedzenie. Czy to prawada? Pomóżcie mi jak jest z wszymi szylakami?
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Domek.

Post autor: Azadi »

Mój na początku w ogóle nie wchodził do swojego domku. Po 2 dniach dopiero wszedł. Gdyt jest zmęczony i chce mieć spokój to tam jest. Gdy nadchodzi czas, kiedy staje się energiczny (wieczorem- zwykle jest wypuszczany wtedy) to wychodzi i szaleje po klatce. Szynszyle powinny mieć własny, cichy kąt.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Domek.

Post autor: muppet »

Jeżeli w domku będzie miał ciemno to na pewno będzie w nim spędział większość dnia. Szynszyle lubią domki drewniane bo moga je gryźć Moim zdaniem lepiej żeby twój tata zrobił Ci domek bo będziesz pewna z czego jest zrobiony (np. ze nie jest pomalowany czymś co może4 zaszkodzić szylkowi).
Zgadzam się z Azadi, że szynszyl powinien mieć swój cichy kąt w którym będzie się czuł bezpiecznie
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Domek.

Post autor: Mysia »

mój szynszylek nie ma domku, ale ma nisko półkę. wchodzitam, jak ma nas dosyć ( po 3 gidz. biegania to się mu nie dziwie))
pozdrawiam
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Domek.

Post autor: naso »

Ważniejsze jest to, żeby Twój szynszylek czuł się pewnie i bezpiecznie, niż żebyś Ty go widziała
dominika

Re: Domek.

Post autor: dominika »

z czego powienien byc domek.?z czego jest najeprzy domek zeby mu nie zaszkodzilo i zeby nie gryzl.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Domek.

Post autor: naso »

Najzdrowsze jest drewno. Musisz się jednak liczyć z tym, że domek zostanie zniszczony.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Domek.

Post autor: Predator713 »

ja Kuleczce domek sam zrobiłem. pewnie że jak wejdzie do domku to jej nie widać ale każdy musi mieć przecież własny kąt. szylka czuje się wtedy bezpiecznie i dobrze. zresztą jak będziesz chciała ją zobaczyć koniecznie to możesz skusić ją jakimś smakołykiem (nie za często). ale moim zdaniem nie będziewsz musiała tego robić bo szynszyle są wbrew pozorom bardzo towarzyskie a z nudów to nawet może u nich dochodzić do autoagresji. oczywiście domek samodzielnie zroboany jesty leprzy od kupionego boszyty na miarę". dobrze jak ma płaski dach bo wtedy szylka może go tez traktować jak dodatkową półkę
Rosa1906
Posty: 23
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:18

Re: Domek.

Post autor: Rosa1906 »

Ja też uważam, że maluch powinien mieć swój kąt. Moj Santi też ma domek i na ogół w nim śpi, ale gdy nadchodzi popoludnie i on sie rozbudza, to sam chce wyjść. Po prostu domek , to pewnego rodzaju sypialnia, a i miejsce, gdzie się czuje bezpiecznie.Ja mam domek kupiony i nie narzekam, ale fakt - własnje roboty pewniejszy
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Domek.

Post autor: sisi88 »

moj pierwszy domek byl kupiony natomiast kiedy kupilam drugiego szylka chlopak zrobil mi domek :]moje szylki wychodza z domku kiedy sie wyspia :] i buszuja cala noc po klatce wiec takie siedzenie tylko w domu i wychodzenie na jedzenie to raczej takie przejsciowe :] a szylki powinny miec jakis schron :]
Asia

Re: Domek.

Post autor: Asia »

A co najlepiej włoŻyć do domku? Moja koleŻanka wkłada trociny i trochę materiału, ale nie wiem czy szylek nie będzie próbował go zjeść, więc poradźcie czy materiał w domku jest bezpieczny.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Domek.

Post autor: wiza55 »

Nic nie musisz tam wkładać.
Najwyżej KOŁO domku trochę siana(wtedy szyluś będzie mógł sobie wszystko ułożyć jak będzie chciał).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości