Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: sparky »

No właśnie. Wiem, że to jest banalne pytanie , ale czy naprawdę nie widuje się nikogo na uczelni z plecakiem

Trochę mi głupio że będę musiał wywalić swój sentyment dla jakiejś torby .
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: Arnold »

Faktycznie głupie pytanie, ale chodziłem z plecakiem na zajęcia i nikt mnie nie wyśmiał
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: godziasia »

chyba żart zależnie od ilości książek potrzebnych w danym dniu (plus takie rzeczy jak fartuch) chodziłam z torbą, jak się mieściły, albo z plecakiem, jak np chciałam wziąć jeden z tomów Sobotty
nie wiem skąd pogląd, że na studiach to tylko z torbą się pocina
a jeszcze w dodatku jesteś płci męskiej? No to już w ogóle nie wiem skąd ten dylemat
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: Aszyn »

ja polecam walizkę. Na medycynie niejednokrotnie przyjdzie wam dźwigać po 20, albo i więcej kilo. Tata mi mówił, że czasem we dwóch zwłoki musieli w zabrzu przewieźć to była jak znalazł.

Opcjonalnie jeden miał walizkę, a drugi reklamówkę, co by co drugi dzień nosić.

A tak serio. Ja chodziłem na zajęcia raz z plecakiem, a raz z torbą. Zależy czy brałem ciuchy na wf, czy miałem dużo zajęć itp.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: sparky »

godziasia pisze:chyba żart zależnie od ilości książek potrzebnych w danym dniu (plus takie rzeczy jak fartuch) chodziłam z torbą, jak się mieściły, albo z plecakiem, jak np chciałam wziąć jeden z tomów Sobotty
nie wiem skąd pogląd, że na studiach to tylko z torbą się pocina
a jeszcze w dodatku jesteś płci męskiej? No to już w ogóle nie wiem skąd ten dylemat
Płeć męska, jak najbardziej ( avatar trochę mylący )

No właśnie nie wiem sam gdzie to się utarło że na studia to tylko torba , ale się utarło . Może to dlatego że plecak kojarzy się raczej z niższymi poziomami kształcenia Na pewno plecak jest wygodniejszy i zdrowszy dla nas

Aszyn pisze:ja polecam walizkę. Na medycynie niejednokrotnie przyjdzie wam dźwigać po 20, albo i więcej kilo. Tata mi mówił, że czasem we dwóch zwłoki musieli w zabrzu przewieźć to była jak znalazł.
Ja też tak na serio myślałem o takiej niby walizeczce - torbie w rękę , coś jak torba na laptopa .

Podstawowa sprawa to nie odstawać tutaj od ogółu
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: a_niap »

Z plecakiem mało kto chodzi, czego nie bardzo rozumiem.
Torba wystarczy, bo na zajecia ksiazek nie dźwigasz (uczysz sie w domu, na zajecia to zeszyt+długopis+fartuch, ale fartuch jak ładnie złożysz to też sie zmieści). Jak chcesz nosic cos wiecej (atlas, ale nie wiem po co) to do torby tez sie zmiesci, ale nie polecam bo niewygodnie na jednym ramieniu calego ciezaru nosci, poza tym moze bolec kregoslup a to troche niewygodne jak masz siedziec na zajeciach z bolącym.
Ja nosiłam plecak, nawet jeśli prawie pusty (książek sie nie nosi) głównie właśnie dlatego żeby nie mieć z kregosłupem problemów.
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: Lordrigar »

pol LO biegalem z torba, w polowie tego roku powrocilem do plecaka - wygodniej mi. Szczegolnie jak musialem podbiec na tramwaj . a smigam teraz z plecakiem na lapka, najwygodniejszy pojemnik jaki nosilem.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: foxy_ »

Lepiej zaopatrzyć się w fajną torbę z reguły nosi się naprawdę niewiele rzeczy na uczelnię. Mało osób wybiera plecaki, sama od czasów gimnazjum nie posiadam tego cuda.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: godziasia »

z tego prosty wniosek płynie, aby wybrać to, co nam samym bardziej pasuje, a gwizdać na resztę
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: Lordrigar »

si . torba byla fajna, taka stylowa i w ogole.ale jakos plecak jest wygodniejszy. zarzucasz na plecki i masz wszystko gdzies - bieganie, rowerek - wszystko pasuje
resnick
Posty: 360
Rejestracja: 17 gru 2009, o 13:53

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: resnick »

Lordrigar, hej!
torba lepsza. widac czy ktos pogrzebie w srodku czy nie
simmon
Posty: 120
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:31

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: simmon »

Ja zamierzam nosić to i to, gdy będzie potrzeba przynieść atlas to dla zdrowia wezmę plecak, natomiast na zwykłe wykłady czy inne ćwiczenia (gdzie np. trzeba wsiąść fartuch) wybiorę torbę bo jest duża. Raczej będę ją nosił dla lekkich rzeczy.
A tobie proponuje to co wygodniejsze jest dla Ciebie a nie sugerować się modą.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Torba czy plecak na książki - uczelniana moda ...

Post autor: marth »

Na moich dotychczasowych studiach większość (zwłaszcza facetów) miała plecaki i ja w tym nie widzę nic dziwnego. Chyba że na medycynie panuje inna moda
foxy_ pisze:Lepiej zaopatrzyć się w fajną torbę z reguły nosi się naprawdę niewiele rzeczy na uczelnię. Mało osób wybiera plecaki, sama od czasów gimnazjum nie posiadam tego cuda.
A plecak nie jest dobry do niewielu rzeczy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości