Triops - Przekopnica

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Triops - Przekopnica

Post autor: badger »

Hodował ktoś z Was moze Triopsy (polska nazwa przekopnice) Ja wlasnie kupilem cysty gatunku Triops australiensis, teraz czekam na listonosza. Jesli ktos ma jakies doswiadczenie z nimi i moglby mi udzielic pozytecznych rad, bylbym bardzo wdzieczny
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Triops - Przekopnica

Post autor: Jakusz »

Tu masz duzo informacji na ten temat. Ja zamierzam je dopiero hodowac, jak na razie nie mialem okazji.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Triops - Przekopnica

Post autor: badger »

wlasnie od autora tej strony kupilem triopsy
Awatar użytkownika
Celestyn
Posty: 181
Rejestracja: 1 mar 2007, o 10:10

Re: Triops - Przekopnica

Post autor: Celestyn »

badger, mógłbyś napisać kiedy przyjdą? Opisać wygląd, itd?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Triops - Przekopnica

Post autor: badger »

jasne mysle ze w poniedzialek powinny dojsc, a wykluwaja sie po kilku dniach

[ Dodano: Sro Mar 14, 2007 11:00 ]
Dzisiaj wreszcie doszly! Cyst jest chyba ok 100, sa wymieszane z piaskiem. Maja brazowy kolor, sa wielkosci ziarnka piasku. Na razie wsypalem polowe. Wzialem wode z akwarium to jak sie wykluja beda mialy co jesc:) Jak cos sie bedzie dzialo to napisze

[ Dodano: Czw Mar 15, 2007 19:54 ]
dzisiaj sie zaczely wykluwac:) juz kilkanascie sobie plywa, maja ok 0,5mm dlugosci
martymag
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2012, o 18:51

Re: Triops - Przekopnica

Post autor: martymag »

po polsku triopy, ja hoduje, dzisiaj mi sie wykluuly dwa mikroskopijne triopy brdzo sie ciesze. no to tak, jesli to sa wodne to potrzebuja durzo slonca, nalejcie OSTUDZONA gotowana wode do jakiegos malego pojemniczka i na dzien wystawiaj na parapet, wykluja ci sie za pare dni. jedza specjalna karme, ale mozna np ugotowac marchewke i kawalek rozgniesc i im wrzucic : to dla malych, a dla durzych to nie musisz gniesc tylko pokroic ten kawalek w drobne kwadraty, trojkaty czy cos tam. no i uwarzaj na nie, maja bardzo krucha skorupke. POZDROOOO
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości