Trociny

Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Trociny

Post autor: Mysia »

roza2929 mim zdaniem nie
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Trociny

Post autor: dream »

jezu, co wy tu wypisujecie

żadnych ziemniaków! ani surowych [są trujące] ani gotowanych! nawet szczypty.
nie dość, ze zawierają ciężkostrawną dla szynszyli skrobię to jeszcze nie niosą za sobą żadnych wartości odżywczych - a jest to jedzenie dla nich absolutnie nieodpowiednie i może wywołać np. silne wzdęcia czy biegunkę.

"miękkie owoce - owszem nie są trujące, ale szynszyle mają delikatny przewod pokarmowy - a jedzenie mokrych owoców nie dość, ze doprowadza do rozwoju patogennych bakterii gnilnych w jelitach tych zwierząt co w efekcie wywołuje biegunki to jeszcze naraża zwierze na wzdęcia związane z fermentacją cukrową.
nie podaje się ich więc nawet w malych ilościach. chyba, że komuś dobro zwierzaka nie leży na sercu - bo nawet jeśli powyżej opisane objawy nie wystąpią to takie coś wiąże się także z roztrojeniem organizmu i zachwianiem rownowagi układu pokarmowego.

trociny bądź granulat drzewny są niezbędne - zwierze musi mieć się gdzie załatwić!
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: Trociny

Post autor: roza2929 »

moja szynszylka ma w klatce piach i sianko, trocin nie ma i jakoś ma się gdzie załawiać.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Trociny

Post autor: dream »

mam nadzieję, ze nie na siano i nie na piach?
piach słuzy do kąpieli a sianko do jedzenia i zasikane może wywołać skręt kiszek i rozwoj patogennych bakterii jelitowych.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Trociny

Post autor: Mysia »

moja mimi ma w klatce granulat
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Trociny

Post autor: Kingu$ka »

Byle nie za duzy, bo chomiki mają delikatnie lapki. Granulat jest dobry przede wszystkim dla świnek morskich i tym podobnych większych zwierzątek.
Ja jestem 100% za porządnymi trocinami.
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: Trociny

Post autor: roza2929 »

piach ma na całej powierzchni klatki i dodatkowo w pojemniczku do kompania a sianko ma w takim jakby mini pasniku wiec nie ma mozliwosci tam sie zalatwiac, wiec trociny nie sa potrzebne
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Trociny

Post autor: Szyszek1993 »

roza2929 pisze:piach ma na całej powierzchni klatki i dodatkowo w pojemniczku do kompania
Ciekawe rozwiązanie, ale czy dobre to nie jestem tak do końca pewien! przeciez jak on się do tego załawtie to nie wie że tylko w pojemniczku ma sie kapać tylko wszędzie widzi piach i w tym się turla. Ja bym to zmienił na trociny, bo moim zdniam piach w kuecie to tylko zbędny wydatek i niekoniecznie wygoda i dobro dla szylka!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Trociny

Post autor: dream »

wysusza łapki, podrażnia drogi oddechowe - fatalne rozwiazanie.
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: Trociny

Post autor: roza2929 »

a ja uwazam ze to dobre rozwiazaniemojemu zwierzakowi to pasuje.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
[ Dodano: Nie Maj 11, 2008 11:15 ]
po co szynszylowi suporeks? i co to jest?
<nie moge znalesc odpowiedniego tematu, wiec prosze nie usuwac tego postu
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Trociny

Post autor: Szyszek1993 »

Gdzieś było, ale też nie widzę. Suporex to taka jakby krucha cegła, lekka, z mnóstwem pęcherzyków, coś jak kreda Można zastosować zamiast kostki wapiennej do ścierania zębów!
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: Trociny

Post autor: roza2929 »

a jezeli juz mam zamiar kupic trociny to jakiego rodzaju grubego?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Trociny

Post autor: Szyszek1993 »

Wiesz co to juz nie gra większej roli.chociaż bardziej polecm drobniejsze, są bardziej miękkie, liepiej wchłaniają, i delikatniejsze, ale łatwiej wypadają za kuwetę !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości