Tunele czasoprzestrzenne

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Crunch
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2006, o 12:32

Tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Crunch »

Pewnie wielu z Was czytało lub oglądało filmy w których bohaterowie mogli swobodnie przemieszczać się w czasie i przestrzeni. Czy nie byłoby to wspaniałe ? Mam nadzieje, ze większość z Was słyszała o tunelach czasoprzestrzennych, które teoretycznie takie wędrówki w czasie powinny umożliwiac. Co o tym myślicie ? Pewien naukowiec kiedys powiedział, ze podróże w czasie nie istnieją, bo gdyby tak było, to teraz przeżywalibyśmy najazd ludzi z przyszłosci. Poniekąd jest to prawdą, ale gdyby spojrzeć na to z innej strony. Jest tyle przypadków obserwacji obcych istot, albo ich statków, są na to dowody, jedne mniej inne bardziej wiarygodne. Poszukiwaliśmy obcych cywilizacji w naszym układzie, niestety nic nie znaleźliźmy. Teraz wmawiamy sobie, choć nikt nie jest do końca do tego przekonany, ze Oni mogą żyć w innych galaktykach, a tak dalekie podróże umożliwiają im supernapędy, które rozpędzają ich statki do prędkości zbliżonych do prędkości światła. A gdyby tak przyjąć inną teorie ? Gdyby przyjąć, ze nie są to żadne ludki z kosmosu, ze nie ma żadnych obcych cywilizacji, bo i po co goście z kosmosu mieliby nas odwiedzać, tylko ze są to mieszkańcy Ziemi z przyszłości ? W każdym razie taka jest moja teoria i w nią jest mi łatwiej uwierzyć niz w te wszystkie odwiedziny z kosmosu.
ja

Re: Tunele czasoprzestrzenne

Post autor: ja »

PodróŻe kojarzą nam się z przebytą drogą,ale przyjmijmy taką teorię:jest to przejście punktowe,tak jakby złoŻyć kartkę na pół i przebić długopisem
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Tunele czasoprzestrzenne

Post autor: KIM »

Wszystko co związane z teoria Einsteina jest piękne i niezwykle trudne, jak i tajemnicze, i pewnie długo jeszcze nie poznamy konkretnych odpowiedzi a pytania sie ciągle mnożą. Z samym pojeciem czasoprzestrzeni nasz umysł ma spory problem, osobiście wierze w mozliwosc podrózy w zakrzywionej czasoprzestrzeni, jednak na razie raczej kojarzy sie to z fantastyką, niz realnymi podrózami. A czy nie byloby to wspaniałe? Statki na jakis czasoprzestrzenny naped itd?

Pamiętajmy ze wszystko tutaj jest względne, dla obserwatora zdarzenie zachodzące w jakims miejscu i czasie nie muszą być równoczesne dla obserwatora poroszujacego sie wzgledem pierwszego. Na fizyce udowadnialismy ze bitwa po Grunwaldem i chrzest Polski odbył sie w tym samym roku i udało sie)
Crunch
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2006, o 12:32

Re: Tunele czasoprzestrzenne

Post autor: Crunch »

KIM pisze:Na fizyce udowadnialismy ze bitwa po Grunwaldem i chrzest Polski odbył sie w tym samym roku i udało sie)
Co prosze ?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Tunele czasoprzestrzenne

Post autor: tin »

Ja znam przykład tunelu czasoprzestrzennego: drzwi do szkoły. Przekraczasz i znika dzień z życiorysu. Tylko szkoda że działa w jedna strone.
Ale jeszce lepsze są dzrwi do knajpy
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Tunele czasoprzestrzenne

Post autor: vegul »

tin pisze:Ja znam przykład tunelu czasoprzestrzennego: drzwi do szkoły. Przekraczasz i znika dzień z życiorysu. Tylko szkoda że działa w jedna strone.
Ale jeszce lepsze są dzrwi do knajpy
hehe a ja mam taki tunel przy kompie.nie wiem kiedy ten czas ucieka hehe
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości