Tworzenie przeciwciał w organizmie eukariotycznym/autotrofic

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Grego_
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2015, o 19:41

Tworzenie przeciwciał w organizmie eukariotycznym/autotrofic

Post autor: Grego_ »

Dobry wieczór. Z góry chciałbym podkreślić, że nie jestem żadnym naukowcem. Ani nawet człowiekiem bardziej zagłębiającym się w nauki biologiczne. Aczkolwiek od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna rzecz. Mianowicie zastanawiam się, czy poprzez wszczepienie w zarodek nasiona (owocu, rośliny) odpowiedniego mikroorganizmu (bakterii), jest ono w stanie wraz z procesem dojrzewania wygenerować odpowiednie przeciwciała, które później służyłyby ludziom w pokonywaniu pewnych dolegliwości chorobowych. Według mnie natura została stworzona tak, aby z jej pomocą każdą anomalię zdrowotną zwalczyć. Może tego typu badania już się odbywały? Jeśli tak, bardzo prosiłbym o dokładniejsze informacje. Pewnie niektórym takie zapytanie może wydawać się głupie, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Tworzenie przeciwciał w organizmie eukariotycznym/autotr

Post autor: Epsilon »

Przeciwciała są tworzone przez bardzo wyspecjalizowane komórki plazmatyczne. Rośliny ich nie mają.

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Tworzenie przeciwciał w organizmie eukariotycznym/autotr

Post autor: AnnaWP »

o mój boże.


rośliny nie mają układu krwionośnego, nie mają leukocytów, nie tworzą przeciwciał.

Natura nie została zaprojektowana.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości