Tylko nauka i spanie???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Alra »

Tak, w Białymstoku tylko nauka i spanie.
W tym momencie właśnie robiąc sobie 5-minutową przerwę tracę szansę na zaliczenie najbliższego kolokwium, które jest już w połowie stycznia.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: ymk »

musisz o tego po prostu dobrze podejsc porozmieszczaj książki w różnych strategicznych miejscach - Sraczyka do fizjo w ubikacji aby nawet na sedesie nie tracić czasu (albo rób w wiaderko w pokoju).
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: lith »

Tylko nauka i spanie? Spanie? Chyba żartujesz Sen jest dla słabych
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Mårran »

I problem chodzenia do toalety można spokojnie cewnikiem i stomią rozwiązać. Odpowiednio duże worki i można raz na tydzień wymieniać.
Pani Buka
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Korczaszko »

Jeśli zrezygnuje się z jedzenie to i problem wydalania zniknie.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Erick »

Spoko, po miesiącu nauczysz się przeprowadzać fotosyntezę to problem odżywiania rozwiązany, gorzej w zimie Wtedy może być ciężko z wyrabianiem się z materiałem, ale jak się porządnie najesz na święta to powinno starczyć do wiosny.
xxagaxx
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2010, o 20:57

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: xxagaxx »

Hahaha uwielbiam was Chyba już zacznę jeść, żeby mieć odpowiedni zapas energii na te studia!
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Agher »

Nie prościej juz sie zaczac uczyc?

Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: chemik1212 »

Dużo zależy od uczelni i programu. Pierwszy semestr śum stoma to piekło. Piekło bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego ostrego zakuwania, i natłok materiału. Rozmawiając z wieloma osobami z innych uczelni z lek-dent i leku dziwili się, że mamy aż tyle na początek. Oni mieli jakieś tam łagodne wprowadznie a my-klaps i uczyć się. I to niej jest tylko moja opinia ale wielu innych osób. Co do czasu nauki to jest różnie. 3tyg temu nudziło mi się trochę a ostatni i ten tydzień co nam czeka to istny zapierdol. Jeszcze jak maja osoby kilka poprawek to rzeczywiście śpią po 2h-3h a reszta nauka. Piątek obowiązkowo impreza bo zwariuje się . Jak się wszystko dobrze poukłada i będzie się uczyło solidnie żeby w 1 terminy zdawać to jest dobrze. Jak nie to pozostaje kroplówka, cewnikowanie i kupa ksiażek pod ręką . Co do tego czasu nauki jako wyznacznika czy ktoś jest tępy czy nie to niestety ale się nie sprawdza. Są przedmioty gdzie trzeba znać każdy przecinek ze skryptu (histologia), albo coś tam wiedzieć (biologia i chemia).80% czasu spędzonego na naukę uchodzi na histo, biofizę (tak jest na śum a co do reszty to podobno wszystko jest rozdzielone). Jest taka opinia, że na śum (chyba tylko Zabrze) jest ogrom nauki ale i łatwiej jest się utrzymać, a na innych jest łatwiej ale za to można łatwo wylecieć. Ale i tak warto, niczego nie żałuję
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: placek »

chemik1212, o boże a potem się mówi że studenci lek no i jak widać lek-dent to jakieś zombii. Człowiek lubi koloryzować żeby pokazać jak to nie jest ciężko jaki to biedny nie jest.
chemik1212 pisze: Są przedmioty gdzie trzeba znać każdy przecinek ze skryptu (histologia)
- serio ?
chemik1212 pisze: Jest taka opinia, że na śum (chyba tylko Zabrze) jest ogrom nauki ale i łatwiej jest się utrzymać, a na innych jest łatwiej ale za to można łatwo wylecieć
- a skąd Ty przepraszam Cie wiesz jak jest gdzie indziej, gadanie głupot, a tak na marginesie to o Katowicach krążyły plotki że to Mordor jeśli chodzi o lek oczywiści no bo stoma jest tylko w Zabrzu z tego co wiem, więc nawet gadając bzdurne plotki to jeszcze ich do końca nie znasz p
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Korczaszko »

Stomatologia, stoma, stomcia, stomciunia, stomciuśiuniunia, stomciuśiuniunieczka.
i jeszcze stomia
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: chemik1212 »

placek, wnioski wyciągnięte na podstawie wieelu rozmów z osobami studiującymi na wielu uczelniach: od krakowa po białystok. Wszyscy zgodnie mówią że jest tam przesiew największy. Ja nie słucham plotek, zawsze info weryfikuję . Podsumowując- wszędzie trzeba się uczyć.
Korczaszko pisze:
Stomatologia, stoma, stomcia, stomciunia, stomciuśiuniunia, stomciuśiuniunieczka.
i jeszcze stomia
Hahaha, aż tak to nie. Ale do teraz cieszę się jak małe dziecko że się udało
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: black-cat »

chemik1212 pisze:Hahaha, aż tak to nie. Ale do teraz cieszę się jak małe dziecko że się udało
Zazdroszczę i gratuluję jednocześnie!:) Chciałabym to samo napisać za rok) Tymczasem pozostaje mi się uczyć do matury.

Co do nauki na lek/lek-dent to ja z kolei słyszałam, że to zależy od semestru i jak człowiek nie narobi sobie zaległości to jest ok:)
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości