typy na rozszerzoną

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
skolopofor
Posty: 64
Rejestracja: 1 paź 2007, o 11:23

typy na rozszerzoną

Post autor: skolopofor »

jakie działy przewidujecie w tym roku na maturce rozszerzonej z fizyki? wypiszcie 5 które typujecie!
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: Dober »

Ja jestem co do fizyki (R) całkowitym pesymistą, więc typuję najgorsze: prąd przemienny, wszelkie magnetyzmy, optykę fizyczną, coś trudnego z bryły sztywnej i jakąś kosmiczną fizykę współczesną. ODPUKAĆ:P
Anet04
Posty: 63
Rejestracja: 6 mar 2009, o 09:58

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: Anet04 »

yyyto rzeczywiscie tragedia ja typuje że bedzie cos w stylu zeszlorocznej no i mam nadzieję że będzie prosta:)
Aneta.sz
Posty: 16
Rejestracja: 16 sie 2008, o 14:27

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: Aneta.sz »

Obstawiam coś z magnetyzmu. dawno nie było, może jakaś termodynamika tudzież relatywistyczna. Właściwie wszystko może być
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: Xoth »

- termodynamika
- prąd stały
- grawitacja/wszechświat
- fale połączone z optyką (kąty załamania, pryzmaty, itd)
- bryła sztywna połączona z kinematyką/dynamiką

Tak bym obstawiał . Właściwie to nie można przewidzieć co będzie, wiele działów można ze sobą łatwo połączyć, np. grawitację/wszechświat z relatywizmem, prąd z magnetyzmem, laserami, fotokomórkami, falami, a te z kolei znów z relatywizmem, optyką . itd.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, o 20:17 przez Xoth, łącznie zmieniany 5 razy.
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: hagen33 »

nic trudnego nie moze byc bo na kazde pytanie jest malo msca na odpowiedz:D gdybym ja byl maturzysta to bym obstawil na pewno termodynamike, optyke,cos z astronomii,kinematyke, i prad, raczej stalyopory i napiecia i te sprawy
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: Ramone »

Z tego co wiem to na każdej nowej maturze była optyka więc teraz zapewne także będzie.
Również dość często pojawiają się zagadnienia z prądów i termodynamiki (gaz doskonały).
Skoro w ubiegłym roku wprowadzili bryłę na maturę to myślę ,ze w tym mogą to kontynuować.
Najlepiej z wszystkiego się nauczyć.Nie ma rady.
skolopofor
Posty: 64
Rejestracja: 1 paź 2007, o 11:23

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: skolopofor »

no ja też typuję 1.optykę 2.termodynamikę może 3.fotokomórka 4.prąd stały i coś na podobieństwo 5.zadania astronomicznego z ubiegłego roku (prawa keplera , przyspieszenie grawitacyjne , prędkości kosmiczne)

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 09:57 ]
myślicie że będzie w tym roku łatwa ta maturka ? czy trudna ? bo rok temu była łatwa?:P
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: biologiczka90 »

Mi sie wydaje ze bedzie termodynamika ja mam nadzieje,ze w tym roku bedzie trudna rozszerzona ))bo zdaje podstawe (( a na mojej uczelni punktuja fizyke rozsz. 1,5,wiec wybaczcie szczerosc,ale licze na trudna fize
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: charlotte »

Błagam, prosze, modle sie i krzycze, żeby była podobnego poziomu jak zeszłoroczna.
Z listy moich marzeń . magnetyzm. Najlepiej zjawisko Halla.
I mam nadzieje że nie będzie jakiejś wymyślnej teorii.
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: biologiczka90 »

Oby nie a ta z poprzedniego roku na ile pisaliscie? jak sami robiliscie
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: charlotte »

83.
od wyniku nalezy odliczyc stres. odbiwga on całkowicie od moich wyobrażeń i licze na wynik 79-80.
Marzenks
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2009, o 10:36

Re: typy na rozszerzoną

Post autor: Marzenks »

charlotte pisze:Błagam, prosze, modle sie i krzycze, żeby była podobnego poziomu jak zeszłoroczna.
ojj też bym chciała
charlotte pisze:Z listy moich marzeń . magnetyzm.
Nie nie nie i jeszcze raz nie!
Błagam tylko nie magnetyzm, żadna termodynamika, ani fale/

Ja bym preferowała coś z kinematyki, dynamiki, grawitacji, optyki. i z prądu przemiennego D

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 08:40 ]
no. i jeszcze efekt fotoelektryczny mógłby być
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość