Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
marlena06
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:45

Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Post autor: marlena06 »

Mam dość dziwny problem.
Od małego zawsze bardzo nie lubiłam słońca.z powodu upałów często nie wychodziłam na dwór za to uwielbiałam chłód i deszcz.

Zawsze narzekałam i narzekam na słońce.wtedy źle się czuje,taka słaba,zmęczona dodam,że puchną mi ręce pod wpływem ciepła nawet w zimę gdy biegam, po prostu kiedy organizm mi się nagrzeje,spoci.

Byłam ostatnio w górach na pieszym rajdzie.myślałam,że nie dojdę.te słońce.do tego ręce jak balony.inni też ledwo dawali radę,ale nie twierdzili,że przez słońce.tylko ono tak na mnie działa!

jest jakieś lekarstwo,maść by zmniejszyć opuchliznę rąk i coś na te słońce by pomogło mi przetrwać wysiłek fizyczny? (wybieram się na pielgrzymkę a z doświadczenia wiem,że będzie ze mną kiepsko)

Zamierzam iść do lekarza,ale nie jestem pewna czy to konieczne.


Byłabym ogromnie wdzięczna za jakieś rady.ale się rozpisałam:-D
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Post autor: tusiulka »

Z tego co wiem uczulenie na słońce objawia się dermatologicznymi zmianami skórnymi typu przebarwienia itp. Jeżeli jest to dla Ciebie bardzo uporczywe to lepiej, żebyś poszła do lekarza najpierw do rodzinnego, a on w razie potrzeby skieruje Cię do jakiegoś specjalisty np do kardiologa Na pewno lekarz Ci pomoże. A z takich domowych sposobów", że tak to nazwę, to polecam dużo pić wody!(szczególnie w takie upalne dni)
marlena06
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:45

Re: Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Post autor: marlena06 »

też tak myślałam.

jeśli chodzi o wodę to nie pomaga.

rok temu jak trafiłam do szpitala miałam robione EKG i nic złego nie wyszło więc chyba bez sensu ten kardiolog.?
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Post autor: tusiulka »

Więc idź do zwykłego lekarza rodzinnego, do przychodni. Opowiedz o swoim problemie, a na pewno jakiś odzew i pomoc od niego otrzymasz
marlena06
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:45

Re: Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Post autor: marlena06 »

tak zrobię.

ale mam dosyć tych rodzinnych lekarzy.byłam u dermatologa,neurologa i reumatologa.nikt nic nie wie.

ale dzięki tak zrobię
searafina
Posty: 117
Rejestracja: 2 maja 2006, o 08:10

Re: Uczulona na słońce czy poprostu takie moje przewrażliwienie?

Post autor: searafina »

hej:) ja też mam specyficzna nadwrażliwość na słońce. Wręcz nazwałabym to słońcowstretem. nie moge wyjść z domu bez okularów słonecznych bo jak tylko zacznie mocniej świecić a już najgorsze prosto w oczy to nie moge tego znieść. łzy mi lecą, staje się wybitnie nerwowa i mam dość całego świata(wszyscy moim znajomi o tym wiedzą, bo widać to).Nie mam żadnych objawów alergicznych na skórze, ale słońce jest dla mnie bardzo uciążliwe. Nie byłam u lekarza bo wydaje mi się, że i tak mi nic nie pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości