UJ czy ŚUM ?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
pipilang14
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2017, o 08:01

UJ czy ŚUM ?

Post autor: pipilang14 »

Luudki, kiedy wczoraj dowiedziałam się, że UJ mnie bierze to ucieszyłam się, ale zaraz zdrowy rozsądek podpowiedział, że na ŚUM-ie mam już ogarnięte lokum, jakieś forum, gdzie toczy się życie studenckie, wgl od jakiegoś czasu już żyłam tą myśla, że będe właśnie tam, także pomóżcie ! Czas mam do jutra de facto
pauliiina
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2017, o 11:37

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: pauliiina »

UJ ma renome. Miasto o wiele bardziej zachęcające, lokum na pewno jeszcze znajdziesz, forum dla studentów to zaden problem. Wiadomo, oswoiłaś się z myślą, że jednak SUM to Twoja przyszłośc i najblizsze 5 lat bedzie kręcic wokół niego, ale poziom nauczania, miasto i renoma jest dla mnie o wiele bardziej przekonująca. Nawet nie zastanawiałabym się czy SUM czy UJ. Dla mnie wybór jest oczywisty. Powodzenia!
cherrylady
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2017, o 17:40

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: cherrylady »

Moim zdaniem UJ chyba, że wolisz mieszkać w Sosnowcu zamiast w Krakowie przez te kilka lat. Poprzedniczka dobrze radzi
czekoladka9325
Posty: 79
Rejestracja: 6 sty 2013, o 09:29

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: czekoladka9325 »

Ja kończę studia na uj i nie polecam! jak bym miała wybierać jeszcze raz wzielabym sum albo Lublin
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: Mårran »

Jak ta mityczna renoma przekłada się na poziom nauczania z punktu widzenia zwykłego studenta?

Co do miasta, to się zgadzam, stanowczo Kraków.
Pani Buka
pauliiina
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2017, o 11:37

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: pauliiina »

Życie nie konczy się na 5 latach studiów. Wystarczy poszerzyc horyzonty, wtedy ta mityczna renoma ma znaczenie, chociazby dla przyszłego pracodawcy. Juz sam fakt, ze ktoś sie dostał na UJ i skonczył te studia stwarza wizję dobrego, sumiennego pracownika. Dobrze wykwalifikowanego. SUM już nie ma dobrej opini, na pewno nie tak dobrej jak UJ, więc takie ma znaczenie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: Mårran »

Nie znam się na poziomie nauczania farmacji. Ale pytanie, czy Kraków rzeczywiście ma ten poziom wyższy, czy właśnie jedzie na renomie.
Pani Buka
pauliiina
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2017, o 11:37

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: pauliiina »

Wystraczy spojrzec na to. Wiele to rozjasnia.
perspektywy.pl/RSW2015/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-medyczne-i-o-zdrowiu/farmacja
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: Mårran »

Mi to niewiele rozjaśnia, jak spojrzę na metodologię. 20% tego rankingu dla farmacji to preferencje pracodawców. Ok, to rozumiem. Ale 33% to opinie profesorów O_o Jasne, że powiedzą CMUJ i WUM najlepsiejsze!". Publikacje mają sens, ale też mnie szalenie nie przekonują. Co to ma za znaczenie, jeśli chodzi o poziom nauczania? Uczą zazwyczaj nie utytułowani profesorowie, co najwyżej mają wykłady. Uczą zwykli asystenci.

Nie chcę tu szkalować CMUJu, nie studiowałam tam, pewnie i poziom mają wysoki. Chodzi mi o ślepe reklamowanie uczelni jest najlepsza, bo jest, bo zawsze była."
Pani Buka
Awatar użytkownika
Dat_Boi
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2016, o 01:03

Re: UJ czy ŚUM ?

Post autor: Dat_Boi »

Wgl nie wiem nad czym się zastanawiasz. Masz mieszkanie ogarnięte, miasto może już też. Po co Kraków? Dla renomy? A jaka tu renoma, lol. To nie jest Harvard czy Oxford, tylko jedna z lepszych uczelni na scenie Polskiej. Uwierz, że różnice to robi tylko licealistom i niektórym studentom, którzy sądzą że uczelnia tu w Polsce ma znaczenie. Okej, jeśli wahasz się między WUMem a PWSZ Koszalin to faktycznie ma znaczenie, ale SUM vs UJ? Cmon, obydwie uczulenie są marne w świecie. Dodatkowo Kraków jest droższy, bardziej zatłoczony. Na pierwszym roku to może wydawać się fajne, ale później męczy. Radzę Ci jako weteran, jak już masz wszystko ogarnięte w Sosnowcu to tam zostań. Dla pracodawcy uczelnia ma małe znaczenie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości