UMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

A mogę wiedzieć, ile osób odpada w Białymstoku i na jakich egzaminach? Studiuje teraz inny kierunek, ale okazał się on klapą, i bardzo poważnie zastanawiam się nad medycyną (właśnie w Białymstoku). Jestem na pierwszym roku i jeśli nie podejdę do sesji letniej, to drugi kierunek zaczynam za darmo (jak wiadomo medycyna jest kosztowna). Muszę zrezygnować ze studiów i zacząć od zera uczyć się chemii i biologii, nie boję się jednak matury, boję się, że się dostanę i np. nie zaliczę czegoś, mimo że będę się uczyć.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

Generalnie na medycyne trudniej się dostać niż wylecieć. Odpadają z reguły Ci co się nie uczyli, albo nie mogli uczyć przez różne problemy itd. Jak sie uczysz to pozdajesz wszystko. I to ciężko nazwać odpadnięciem - po prostu maja warunki.

pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

tak, tylko jakby nie patrzeć matura jest schematyczna, a biofizykę albo biochemię na pewno trzeba rozumieć dogłębnie.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: UMB

Post autor: mis koala »

Zawsze się znajdzie ktoś kto to ogarnia i będzie w stanie reszcie wytłumaczyć Co drugi dział może się wydawać ksomiczny i niezrozumiały na pierwszy rzut oka, a w biochemii akurat to tam za wiele do rozumienia nie ma
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: UMB

Post autor: Włóczykijek »

Tak samo jak na biofizyce . raczej dogłębnego rozumienia nie wymaga ten przedmiot, żeby bez problemu go zdać.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: UMB

Post autor: mis koala »

No z biofizyką to zależy od wymagań tak powiem. Jeśli wystarczy sucha teoria to spoko, ale nie zawsze wystarcza. My mieliśmy też zadania więc coś kumać o co chodzi trzeba było. Ale na pewno nie jest to przedmiot, w którym wszystko trzeba i da się rozumieć. Np taka anatomia to ja nie widzę tam, nic do rozumienia fizjologia prędzej, choć też zależy od wymagań. Np u nas cisną schematami i wiele osób uczy się nawet z lekarskiego ładnego rysunku nie rozumiejąc za bardzo o co w nim chodzi Czyli bez sensu.
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: UMB

Post autor: Włóczykijek »

Sucha teoria nie wystarcza - zadania również są. ale wydaje mi się, że ich poziom nie jest na tyle skomplikowany, żeby trzeba było się zagłębiać w meandry Biofizyki - wystarczy przyswoić parę wzorów, co nie co rozumieć i pomyśleć. poza tym stanowią one mniejszość na egzaminie, więc problemów być nie powinno .
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

a ile stron pamięciowo trzeba przyswoić na pierwszym i drugim roku (tak, by zaliczyć, nie interesują mnie 5 z histologii czy anatomii)?
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

moglibyście polecić jakieś dobre korki w b-stoku stricte pod maturę?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

Na pewno trzeba się przebić przez setki stron książek / materiałów / skryptów więc z tego powodu raczej nikt tego nie liczy ile dokładnie na jakim roku jest stron na jaką ocenę. Zresztą, to jest marny wyznacznik, bo wszystko nie tylko zależy od ambicji, ale też jakości uczenia się i tego co ma się w głowie.

Co do korków to wiem tylko, że UMB organizuje kursy przygotowawcze do matury.
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: UMB

Post autor: Włóczykijek »

Nie ma co się sugerować ilością stron. jednym nauka wchodzi łatwiej - innym mniej, a nie ma co ukrywać, że czynnik zwykłego szczęścia, też gra rolę. Także podpinam się pod wypowiedź wyżej - to jest marny wyznacznik - i nie warto zawracać sobie tym głowy
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: UMB

Post autor: Mårran »

Ja bym sie bardziej interesowala, czy np. gieldy wchodza
Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

Coraz mniej i coraz rzadziej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości