UMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

Agher pisze:Na pewno trzeba się przebić przez setki stron książek / materiałów / skryptów więc z tego powodu raczej nikt tego nie liczy ile dokładnie na jakim roku jest stron na jaką ocenę. Zresztą, to jest marny wyznacznik, bo wszystko nie tylko zależy od ambicji, ale też jakości uczenia się i tego co ma się w głowie.

Co do korków to wiem tylko, że UMB organizuje kursy przygotowawcze do matury.
Agher pisze:
chodzi mi o podręczniki wiodące i o to, czy trzeba uczyć się wszystkiego na blachę, czy wymagają np. 3/4 oraz o ewentualne skrypty.
interesują mnie korki indywidualne, a nie kursy.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

wszystko zależy od przedmiotu, od Twoich ambicji, zdolności, zainteresowań itd. a nawet od danego tematu, niektóre trzeba umieć szczegółowo, a inne bardziej ogólnie - nie da się powiedzieć ile stron trzeba się nauczyć, żeby zdać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: UMB

Post autor: Mårran »

Agher pisze:Coraz mniej i coraz rzadziej.

gieldy nie wchodzą? Co za straszna uczelnia!
Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: UMB

Post autor: Agher »

Tragedii nie ma, ale z roku na rok coraz mniej gield wchodzi. Kilka czynnikow sie na to zebralo, łącznie ze zmianą władz czy listami niektórych studentow przesłanych do mediów. Są dalej przedmioty zgiełdowane ale w porównaniu do tego co było kilka lat temu to zaczyna się robić mniejszość

pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

przecież i tak trzeba uczyć się podręczników/skryptów/wykładów. studia byłby niepoważne, gdyby można było zaliczyć egzamin na giełdach".
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: UMB

Post autor: randomlogin »

.zartujesz, prawda?
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

nie, nie żartuję, nie obchodzą mnie giełdy, nie zaliczę na pytaniach z ubiegłych lat egzaminu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: UMB

Post autor: randomlogin »

No to moze ty nie zaliczysz, to nie znaczy, ze sie nie da. Przedwczoraj wyszedlem z egzaminu, gdzie byly dwa nowe pytania.
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: UMB

Post autor: ninka-nina »

Mialam kolezanke na roku, ktora kiedy ktos czytal odpowiedzi z gield zatykala uszy XD juz z nami nie studiuje :-P

pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

randomlogin pisze:No to moze ty nie zaliczysz, to nie znaczy, ze sie nie da. Przedwczoraj wyszedlem z egzaminu, gdzie byly dwa nowe pytania.
jaki przedmiot można zaliczyć, nie ucząc się regularnie, a jedynie przerabiając pytania z lat poprzednich?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: UMB

Post autor: randomlogin »

Na UMB ktore konkretnie nie wiem - wiem ze u was takie sa od znajomych, ktorzy tam poszli, jesli ci zalezy to dopytam jak sie spotkamy. Na kazdej uczelni takie sa, wiec to zadne zaskoczenie. Poza tym pisalas generalnie, ze studia bylyby niepowazne, sadze ze to obejmowalo wszystkie kierunki lekarskie.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: UMB

Post autor: pollyanna »

no, ale z głównych przedmiotów typu anatomia, biochemia, histologia, biofizyka, na pewno trzeba się uczyć, chociażby do wejściówek. może na każdej medycznej uczelni takie są, u mnie nie ma żadnych giełd.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: UMB

Post autor: Ganc Pomada »

Studiowanie opiera się na giełdach Z przedmiotów, które miałem okazję odbyć, to dużo z giełd wchodziło zwykle na immunologii. Często z patomorfologii. Z przedmiotów na 1szym roku to różnie, z anatomii raz wchodziło sporo, raz bardzo mało. Histologia i biochemia mają kolokwia otwarte, więc tam ciężko mówić o giełdach, zwłaszcza że pytania to często tytuły podrozdziałów z podręczników.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości