UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ms.Smith
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2007, o 08:35

UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Ms.Smith »

Czy ktoś z was bierze udział w rekrutacji w łódzkiej AM? Według AM Łódź do piątku mam dostarczyć osobiście oryginał świadectwa dojrzałości (mimo że nie zakwalifikowałam się na pierwszą listę). Do Łodzi mam ponad 400 km w jedną stronę i nie widzi mi się taka podróż, tylko aby dostarczyć jeden papier. Myślicie że nie przejdzie jeśli wyślę pocztą, ekspresowym poleconym? Oczywiście oba telefony w Łodzi są od wczoraj non stop zajęte (co według mnie jest niemożliwe, po prostu panie z biura rekrutacji poodkładały słuchawki), na maila również nikt mi nie raczył odpisać.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Imperfana

Post autor: Imperfana »

Wydawało mi się, że dotyczy to osób zakwalifikowanych. W końcu termin jest od 9.07 do 13.07 czyli od dnia ogłoszenia wyników. Gdyby to dotyczyło wszystkich to chyba nie byłby istotny taki termin. Wydaje mi się, że to złożenie świadectwa dotyczy po prostu szybkiego potwierdzenia chęci studiowania.
Ale może wypowie się ktoś, kto ma potwierdzone, pewne wiadomości.
Ms.Smith
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2007, o 08:35

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Ms.Smith »

JA MAM SPRAWDZONE INFORMACJE
Karol
Posty: 65
Rejestracja: 1 sie 2006, o 16:14

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Karol »

Boze ten gosc z pierwszego miejsca wymiata To jakis rzeznik musi byc
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Imperfana

Post autor: Imperfana »

Tyle to ja też przeczytałam. Nie wiesz natomiast po co im to świadectwo. Szczerze wątpię w to żeby mieli ochotę przechowywać dokumenty ponad tysiąca osób, które przecież uczestniczą w procesie rekrutacji również na inne uczelnie. Głupio by było gdybyś Ty, mieszkająca 400 km od Łodzi, miała tam zawieźć świadectwo, a potem jechać je odebrać z powrotem żeby złożyć ostatecznie na inną uczelnię, pewnie też w jakiś tam sposób oddaloną. Dlatego zastanawiam się nad pomysłem wysyłania świadectwa pocztą. Wydaje mi sie, że wymagają świadectw po to żeby zweryfikować czy dane odnośnie uzyskanych na maturze punktów wpisane w formularzu elektronicznym są prawdziwe. To uwiarygodniłoby drugą listę rankingową i pozwoliło uniknąć nieporozumień. To jest moje przypuszczenie i chyba racjonalna wersja, której zweryfikować się niestety nie da, bo ja też się do Działu Nauczania i Wychowania nijak dodzwonić nie mogę.
Bezsprzeczne jest to, że dane na stronie internetowej są nieprecyzyjne.
Ms.Smith
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2007, o 08:35

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Ms.Smith »

Chyba jednak będę zmuszona w piątek o 5 rano tam wyjechac / Bo jeśli nie dam im świadectwa to nie wezmą mnie pod uwagę w dalszym etapie rekrutacji Ty jak robisz

Karol W Lublinie na pierwszych czternastu miejscach są osoby z 300 pkt. Nie wiem jak to jest możliwe napisać wszytskie 3 przedmioty na 100%. To jakies podejrzane -) A jedna z kandydatek ma na nazwisko Gosiewska -) (chociaż to pewnie zbieżność nazwisk z Przemysławem G. -)
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Kajkosz »

Ms.Smith pisze:W Lublinie na pierwszych czternastu miejscach są osoby z 300 pkt
Wystarczy, że będą finalistami centralnych olimpiad z tych przedmiotów
xyz99
Posty: 22
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:42

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: xyz99 »

Powiem Wam co ja wiem na ten temat. Dzwoniłam pare dni temu do Łodzi, by zweryfikowac jak powinno być ze swiadectwami, bo nie określili dokładnie a ponadto pani z komisji rekrutacyjnej przekonywała mnie, że nic nie przeba dowozić, dopiero jak się dostanie (widocznie musiała robic komuś znajomemu miejsce.). teraz mamy jednoznaczną informację o tym, że aby brac udział w dalszej części rekrutacji nalezy dostarczyc oryginał lub odpis świadectwa dojrzalości. Pytałam wtedy ,czy można wysłałć to pocztą, odpowiedziano mi chociaż tyle, ze teoretycznie można, ale w praktyce poczta u nich w Łodzi strajkuje i i tak nie dojdzie:/, więc trzeba jechac przez pół Polski w niejednym przypadku.

Ma może ktoś z Was orientacje o ile osób może przesunac sie lista z farmacji? 100? 150? 180? bo nie wiem czy jest sens jechac i robić sobie koszty., czy liczyc,ze duzo ludzi rezygnuje z dostarczenia świadectw
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Eklerka »

Ojej! Jak sobie pomysle z emnie za rokczeka to samo to az mi sie słabo robi. Moim zdaniem to dowozenie swiadectw zanim jest sie na liscie przyjetych jest bez sensu. Bo co jak np wszystkie uczelnie zarzadaja tych swiadect na które sie zlozylo. Trzeba zrobic losowanie na która zawiezc, bo tylko natej beda brali nas pod uwage do rekrutacji. bez sensu. A potem sie okaze ze jakbysmy wybrali inna to dostalibysmy sie bez problemu.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: Imperfana »

Eklerko
Jak już wyżej wspomniałam sądzę, ze ma to na celu weryfikację prawdziwości wyników, które podaliśmy. Na razie listy rankingowe oparte są na tym co my, kandydaci (rekruci ) podaliśmy uczelni. Słyszałam, ze na jakiejś politechnice wyszły przez to duże przekłamania, bo jak komuś matura nie poszła i wiedział, że sie nie dostanie, to w sumie nic mu nie zależało. Głupia sprawa, ale tacy byli.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: arek(z) »

Bez przesady. Przecież wyniki były weryfikowane poprzez Krajowy Rejestr Matur.
Chodzi tu po prostu o to, że uczelnia chce sobie oszczędzić dalszej pracy. Będzie wtedy jasne komu naprawde zależy na dalszym rozpatrywaniu jego aplikacji. Tyle.
Btw myślę, że jest to bardzo dobre posunięcie - dzięki temu rekruci szybciej dowiedza sie o swoim losie, bo nie będą już w kolejce za ludźmi którzy tu nie chcą iść, a złożyli jako awaryjny.
sidd
Posty: 6
Rejestracja: 9 lip 2007, o 13:28

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: sidd »

Wystarczy, że będą finalistami centralnych olimpiad z tych przedmiotów
omg diehard
gagat89
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2008, o 16:38

Re: UMED ŁÓDŻ i dostarczenie świadectwa

Post autor: gagat89 »

Jak są laureatami olimpiady biologicznej, to dostają automatycznie przy rekrutacji 300 pkt. Na niektórych uczelniach medycznych mogą to być też inne olimpiady, nie tylko biologiczna. Za finalistę jest 100% z danego przedmiotu, o ile się nie mylę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości