UMP - news

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

UMP - news

Post autor: jankes_medyk »

- jak na dzien dzisiejszy na kierunek lekarski jest ponad 3500 kandydatow - pamietajmy ze rekrutacja trwa do pon - info od pani kierownik

- rowniez jak na dzien dzisiejszy,ani kierownik biura rekrutacji ani dziekanat ani NIKT nie slyszal o tym jakoby miala sie zwiekszyc liczba miejsc na kierunek lekarski - czyli jak narazie zostaje 200
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: UMP - news

Post autor: Kropka »

rozumiem, że to miało być pocieszające
myślę, że w tym tygodniu jeszcze lekko wzrośnie do 20 os/miejsce.
Moti
Posty: 74
Rejestracja: 1 maja 2009, o 08:19

Re: UMP - news

Post autor: Moti »

Dobrze, że nawet nie marzyłam o medycynie, bo byłabym teraz w ogromnej depresji
A nie wiadomo może o liczbie kandydatów na pozostałych kierunkach?
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: UMP - news

Post autor: jankes_medyk »

Moti pisze:A nie wiadomo może o liczbie kandydatów na pozostałych kierunkach?
ja nic nie wiem - moze wypowie sie ktos z tych pozostalych kierunkow", ale pewnie podobnie

ps. swoja droga ogromny przyrost chetnych w tym roku.w porownaniu z ubieglym, w ktorym bylo ok 2800 chetnych - ahhh czekam ze zniecierpliwieniem na progi obstawiam lekko ze 172
littledream
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2009, o 17:55

Re: UMP - news

Post autor: littledream »

ahh no to cudnie/ z biologii mam 80% z poprzedniej matury. czyli jak mniemam - nici z Poznania. A szkoda, bo bliziutko.
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: UMP - news

Post autor: Chemik »

zaczekajmy do wyników matur (30.06) i pierwszych progów punktowych w lipcu
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: UMP - news

Post autor: Danas »

Zapewne znaczenie tu miało ogłoszenie Poznania najlepszą uczelnią medyczną w Polsce przez ten cały ranking.
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: UMP - news

Post autor: Chemik »

absolutna prawda- pewnie warszawa bedzie mniej oblegana ale zobaczymy w lipcu jak ludzie bedą przechodzili pomiędzy uczelniami i w prestizowym Poznaniu powstana wolne miejsca
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: UMP - news

Post autor: doktorka »

jankes_medyk pisze:info od pani kierownik
pani kierownik K. mowila mi tez, ze sie nie dostalam, jak sie dostalam. powiedziala mi tez pare innych, rownie madrych rzeczy.
zaczekajmy do wyników matur (30.06) i pierwszych progów punktowych w lipcu
no polecam.
jankes_medyk pisze:- rowniez jak na dzien dzisiejszy,ani kierownik biura rekrutacji ani dziekanat ani NIKT nie slyszal o tym jakoby miala sie zwiekszyc liczba miejsc na kierunek lekarski - czyli jak narazie zostaje 200
nie wiem co to znaczy NIKT, rozmawiales z rektorem? to, ze panie z dziekanatu i biura nie wiedza, to akurat mnie specjalnie nie dziwi. Zegar gdzies podlinkowal ustawe. Na ile pewne jest wejscie rozporzadzenia-nie wiem i to jest jedyna rzecz, ktora owe miejsca moglaby jednak pozostawic na starych zasadach. No tak czy siak to 15 miejsc zmniejszy prog o max 1 pkt.

A ten bzdurny ranking rzeczywiscie mogl narobic buby]
ferien !
o_O ze co? To chyba miales do zdania TYLKO mikroby w tym roku? ]
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: UMP - news

Post autor: Chemik »

Doktorka co za dogłębna analiza tego zagadnienia- pieć z plusem (5+) i oczywiście brawa
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: UMP - news

Post autor: jankes_medyk »

- nikt z kierunku lekarskiego - chyba ze rektor trzyma to dla siebie i czeka do wrzesnia zeby powiedziec o tym dziekanowi i reszcie - takie surprise

- a co do liczby chetnych to bylem z kumplem, ktory rekrutowal i dostal jakis tam numer 3560, Pani K powiedziala ze to znaczy ze jest on 3560 chetnym.a moze specjalnie wprowadzila nas w blad - ot tak sobie numeruja jak chca, np. ty 3501, ty 3502, ty 3503 - tak calkiem przypadkowo i bez znaczenia

- mikroby byly moim priorytetm - ktory zrealizowalem yeeeeeeeeeeeeee
isdn90
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2009, o 12:15

Re: UMP - news

Post autor: isdn90 »

sorry ja z takim zapytaniem czy
ZGROMADŹ NASTĘPUJACY KOMPLET DOKUMENTÓW:
- PODANIE WYDRUKOWANE I PODPISANE PO DOKONANIU REJESTRACJI ON-LINE,
- ORYGINAŁ LUB ODPIS ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI,
- ORYGINAŁ LUB ODPIS ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ ( DOTYCZY KANDYDATÓW LEGITYMUJĄCYCH SIĘ TZW. NOWĄ MATURĄ),
- CZTERY FOTOGRAFIE CZYTELNIE PODPISANE,
- ORZECZENIE LEKARSKIE OD LEKARZA MEDYCYNY PRACY, STWIERDZAJĄCE BRAK PRZECIWWSKAZAŃ ZDROWOTNYCH KANDYDATA DO PODJĘCIA
STUDIÓW NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM,
- KSEROKOPIA DOWODU OSOBISTEGO,
- DOWÓD WNIESIENIA OPŁATY REKRUTACYJNEJ.
dotyczy to również fizjoterapi na ten rok ? bo nie moge tego na stronie znaleźć.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: UMP - news

Post autor: doktorka »

Doktorka co za dogłębna analiza tego zagadnienia- pieć z plusem (5+) i oczywiście brawa
dziekuje, wystarczy 3- z mikrobow i farmy i bede najszczesliwsza na swiecie
jankes_medyk pisze:chyba ze rektor trzyma to dla siebie i czeka do wrzesnia zeby powiedziec o tym dziekanowi i reszcie - takie surprise
chyba, ze jak zwykle przyjma wiecej i nikt sie nie dowie, czy dlatego,ze maja wiekszy limit czy moze dlatego, ze sa tacy mili. uwierz mi, ze maja w d. takie sprawy, aczkolwiek pewnie- moze sie okazac, ze zostal stary limit, a ustawa jest sciemniona i nie wejdzie do niej rozporzadzenie.
jankes_medyk pisze:- a co do liczby chetnych to bylem z kumplem, ktory rekrutowal i dostal jakis tam numer 3560, Pani K powiedziala ze to znaczy ze jest on 3560 chetnym.a moze specjalnie wprowadzila nas w blad - ot tak sobie numeruja jak chca, np. ty 3501, ty 3502, ty 3503 - tak calkiem przypadkowo i bez znaczenia
to sa numery nadawane dla rekrutow na uczelnie, a nie na kierunek.jak sie rejestrowalam w swoim roczniku na lek 2 dnia rejestracji, to mialam 5tysiecy cos tam.

ale nawet jesli to numery na lek- nie martwilabym sie, konkurencja co roku jest taka sama- czyli taka, ze liczacych sie rekrutow jest ok 4-5 os/miejsce. nie ma sensu wliczac osob z punktacja 20/200, ktorych wbrew pozorom- nie brakuje. poza tym co ma do rzeczy rejestracja? ja obecnie jestem np zarejestrowana na psychologie na 5 uczelniach, a zloze na jedna]
jankes_medyk pisze:mikroby byly moim priorytetm - ktory zrealizowalem yeeeeeeeeeeeeee
whoah, znasz juz wynik? no gratulki, mi powiedziano, ze wyniki sa 18tego. jak masz wejscia, to mozesz sie dowiedziec tez o moj

nie chce Cie zasmucac jankes_medyk, ale farmakologia bedzie grubsza niz mikroby obawiam sie. wiec zaczekalabym z ogloszeniem ferii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości