Uniwersytet Śląski

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
diablica90btm
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:09

Uniwersytet Śląski

Post autor: diablica90btm »

są może jacyś obecni studenci UŚ-u?
możecie troszkę zareklamować tą uczelnię i co nieco o niej opowiedzieć?
jakie były mniej więcej progi procentowe aby się dostać, czy jest wielu chętnych i wogóle jak wam się uczelnia podoba.
Awatar użytkownika
agata_anna
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, o 18:36

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: agata_anna »

Ja jestem na pierwszym roku na USiu na biologii
Mogę conieco poopowiadać. Próg punktowy w zeszłym roku nie był jakoś szczególnie wysoki, na USiu mają przelicznik punktów maturalnych (to musisz sobie poczytać na stronie głównej USia w zakładce dla kandydatów). Według tego przelicznika ja miałam 59 punktów (na 100 możliwych) i dostałam się w pierwszym naborze, więc nie ma tak źle. W drugim naborze dolna granica była ok. 40 punktów, więc dostać się jest raczej łatwo. Co do ilości osób - liczbę osób na jedno miejsce znajdziesz

Kod: Zaznacz cały

kandydat.us.edu.pl/?q=node/94
Ale to jest liczba wszystkich zarejestrowanych przez internet osób, więc tym radzę się nie kierować. W październiku było nas około 100, ale już po dwóch mmiesiącach zostało 80. Wiele z przyjętych to takie osoby, które się nie dostały np. na medycynę czy weterynarię. Generalnie rzecz biorąc wiele osób składa papiery na biologię jako na kierunekzastępczy", więc dobrze jest się nie zniechęcać jeśli się nie udało przy pierwszym naborze

Same studia, chyba jak wszędzie, mają swoje plusy i minusy. Dużo zależy od tego do jakiej grupy się trafi, do którego z prowadzących (bez nazwisk ). Bo często jest tak, że np. grupy I-V mają luz, a VI-X muszą się uczyć o wiele więcej żeby pozaliczać wszystko w terminie (swoją drogą to strasznie nie sprawiedliwe.). I po 3-4 kolokwia na tydzień to norma. Kwestia przyzwyczajenia
Ja chciałam pójść na biologię, toteż jestem zadowolona, że się na niej znalazłam. Od starszych, magistrantów, słyszałam że lepiej na USiu jest tym, którzy kochają się w roślinkach i bezkręgowcach. Sama na razie chce przetrwać pierwszy rok

Na początku nie podobała mi się ta uczelnia i studia, bo nagle wszyscy od Ciebie czegoś wymagają, sam musisz się o wszystkim dowiedzieć. Nie ma już tak fajnie jak w liceum, że wszystko na tacy podane Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia i przestawienia na nowy system nauki. Wszyscy powtarzająwy studiujecie, a nie się uczycie Mam tylko wrażenie, że na samym USiu straszny bałagan jest, a to wychodzi gdy trzeba coś załatwić. Nie wiem czy to tylko tu, czy na innych uczelniach też, ale czasem człowiek zdążyłby się zestarzeć nim się czegoś dowie czy coś załatwi

Mimo wszystko jest sympatycznie, czasem nawet całkiem zabawnie Dużo też zależy od ludzi na roku - jeśli oni są fajni to i studiowanie jest o wiele przyjemniejsze

Mam nadzieję, że pomogłam w jakiś sposób. Nie wiem czy to była reklama, czy antyreklama USia Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem
margaret9191
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2008, o 15:30

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: margaret9191 »

Hej
a jakie są szanse na dostanie sie na biologie z rozszerzona biologią i podstawową chemią?
Awatar użytkownika
agata_anna
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, o 18:36

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: agata_anna »

Szanse zależą od wyniku matury , z tego co pamiętam punktacja graniczna to 37,5. A jak punkty są liczone znajdziesz na stronie głównej UŚ.
margaret9191
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2008, o 15:30

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: margaret9191 »

37,5 to brzmi optymistycznie generalnie.
No mniej więcej 90 rozszerzona biologia i 80 % chemia podstawa.Licząc wg prelicznika duże są szanse
Hm a jakie perspektywy pracy po biologii?
Awatar użytkownika
agata_anna
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, o 18:36

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: agata_anna »

A starasz się w tym roku dostać? Bo z tego co wiem, drugi nabór jest do 23-go. Z tyloma punktami na pewno znajdzie się dla Ciebie miejsce

Perspektywy pracy? Nauczyciel Ale o to najlepiej pytać starsze roczniki
margaret9191
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2008, o 15:30

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: margaret9191 »

nie,w tym roku zdaje maturę.
i Wiesz o ile biologia generalnie nie sprawia mi problemów to chemia owszem.
Podstawa jest prosta i pewnie napisze ją na troche.
no bo rozszerzenia bym się nie podjęła.
A nie masz jakiś znajomych biologów?
Awatar użytkownika
agata_anna
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2008, o 18:36

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: agata_anna »

Moja rada - rozwiązuj tyle arkuszy maturalnych z poprzednich lat ile tylko się da, bo umiejętność dobrego formuowania odpowiedzi liczy się najbardziej

Starsze roczniki u mnie mówią - albo nauczyciel, albo zostać na uczelni. Inne perspektywy według nich nie istnieją. Ja będę się tym martwić na magisterskich.
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: Mercedes »

Czy w tym roku jest ktoś na forum starający się o studia na UŚu?
Awatar użytkownika
KawaBezCukru
Posty: 21
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:43

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: KawaBezCukru »

Ja prawdopodobnie pójdę na biologię właśnie na UŚ

Pytanie do tych, którzy też tam zdają:
będziecie donosili wyniki matur osobiście czy czekacie aż sobie UŚ ściągnie"?
Bo z tego co czytałam, jest możliwość że niektórych wyników nie pobierze
margaretka91
Posty: 183
Rejestracja: 18 cze 2010, o 12:31

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: margaretka91 »

nie pobierze informacji jeśli nie zaznaczyłeś opcji,że uczelnia może pobrać sobie sama Twoje wyniki.
Awatar użytkownika
KawaBezCukru
Posty: 21
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:43

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: KawaBezCukru »

Mówisz o tym ,że miałam wyrazić zgodę na pobieranie wyników, jeszcze wtedy gdy pisałam deklarację maturalną?
Czy zaznaczyć coś na stronie UŚ?
Mimika
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2008, o 20:58

Re: Uniwersytet Śląski

Post autor: Mimika »

Nie na stronie UŚ, tylko na deklaracji maturalnej.
Po drugiej stronie deklaracji [tam gdzie wpisywałaś zdawane przedmioty] na samym dole było coś w stylu Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych i wyników i Nie wyrażam zgody. - to było zaraz przed podpisem, o ile dobrze pamiętam. I właśnie tam trzeba było zaznaczyć :Wyrażam zgodę".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości