Ustawa o płacach minimalnych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MlodyBiolchem
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2018, o 21:18

Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: MlodyBiolchem »

Hej. Spotkałam się z takim artykułem w internecie i jest on bardzo optymistyczny, zwłaszcza jeśli chodzi o diagnostów laboratoryjnych i farmaceutów. Myślicie, że to ma szansę wejść w życie, czy może to tylko jakiś projekt lub zwykły artykuł? Wiecie coś o tym?
MlodyBiolchem
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2018, o 21:18

Re: Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: MlodyBiolchem »

Chodzi o to, że rzekomo w 2017 Prezydent podpisał jakąś ustawę o zwiększeniu płac minimalnych. Przykładowo w 2019 diagności i farmaceuci mają zarabiać minimum 3500zł bez specjalizacji, a ze specjalizacją ok. 4000. W 2021r będzie ona jeszcze większa. Zastanawiam się nad tym, bo w sumie byłoby to świetne, ale co o tym sądzicie? Czy naprawdę będzie tak kolorowo?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: Mårran »

Brutto czy netto?
Pani Buka
MlodyBiolchem
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2018, o 21:18

Re: Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: MlodyBiolchem »

Brutto. W internecie jest parę artykułów na ten temat, mogłam coś przekręcić, niestety nie mogę wstawić linka.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: Mårran »

Wzrost płac to oczywiście bardzo dobrze, w końcu personel wykwalifikowany. Średnia krajowa rośnie, a płace w branży medycznej stoją.
Pani Buka
MlodyBiolchem
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2018, o 21:18

Re: Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: MlodyBiolchem »

Czyli co, będzie lepiej czy raczej nic się nie zmieni? Bo szczerze mówiąc nie kumam, o co chodzi z tymi płacami
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Ustawa o płacach minimalnych

Post autor: alex123123 »

Zebyś sie nie zdziwił jak Ci zapłacą, specjalizacja nie jest teraz potrzebna farmaceucie do pracy w szpitalu, mozna na niej herbate trzymać. Zatem nikomu nie zalezy zebys miał specjalizację i nikt Ci nie zapłaci extra za to.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości