Utylizacja/recykling sprzętu komputerowego i elektronicznego

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
fiatlux
Posty: 27
Rejestracja: 9 lis 2006, o 09:27

Utylizacja/recykling sprzętu komputerowego i elektronicznego

Post autor: fiatlux »

Witam,
szukałam na forum i nie znalazłam nic na ten temat, jeśli przeoczyłam i powtarzam topic to przepraszam.
Interesuję mnie wszystko na temat gospodarki ZSEE
Macie jakieś informacje o firmach w waszych okolicach które zajmują się bądź transportem, bądź odzyskiem tego sprzętu.
Jak ten problem jest tak naprawdę rozwiązywany?
Bo zgodnie z art. 35 i 36 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 180, poz. 1495) o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, zabronione jest umieszczanie zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami, a (od 1 lipca 2006 r) sprzedawcy detaliczni i hurtowi są zobowiązani przy sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, jeżeli zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju.
Ale wiadomo że w praktyce zawsze wychodzi to inaczej.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Zużyty sprzęt elektroniczny i elktryczny

Post autor: Iwus »

podsumowanie konferencjiRecykling sprzętu elektronicznegi i elektrycznego w Polsce"

jedną z nielicznych firm świadczących usługi montażowo-serwisowe urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych jest firma CIZ w B ełku koło Rybnika w woj śląskim
recykling odpadów prowadzi firma Thornmann Recycling w Toruniu
jedynie firma Thornmann Recycling ma zainstalowaną linię do demontażu żużytego sprzętu


Według prawa każdy sklep ze sprzętem AGD powinien przyjąć zużyty sprzęt,w praktyce jednak wolą płacić kary.
Miejmy nadzieję że wkrótce to się zmieni.
Brak jest też informacji gdzie mieszkańcy moga oddać taki sprzęt.Zazwyczaj trzeba jeżdzić od sklepu do sklepu.
Wczoraj widziałam w lesie wyrzucony telewizor,widać tak dla kogoś było najwygodniej

[ Dodano: Czw Lis 09, 2006 15:36 ]
znalazłam jeszcze firmę Elektro Recykling z Nowego Tomyśla
wrxsti
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2007, o 14:06

Utylizacja/recykling sprzętu komputerowego i elektronicznego

Post autor: wrxsti »

Witam

Jestem tutaj nowy i niezabardzo wiem czy pisze w dobrym temacie ale myśle że tak.

Jestem Studentem 1 Roku na Kierunku Ochrona Środowiska w SWSZ.
Otrzymałem na przedmiocie Ekologia referat temat na temat : Utylizacja Sprzętu Komputerowego .

Szukam wszelkich informacji na temata technologii utylizacji oraz wszystkiego pod kontem ekologii , czyli jak się ma do tego Ustawa o Ochronie Srodowiska.

Referat mam mam na 17.03.2007 więc , mam torszke mało czasu. Jeżli mogę prosić o pomoc to będe naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam Serdecznie Jacek
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Utylizacja Sprzętu Komputerowego

Post autor: Iwus »

W ksiązkach raczej tego nie znajdziesz,szukaj raczej w czasopisamch np Ekologia moga być dostepne w czytelni twojej szkoły.
Urszula

Tonery

Post autor: Urszula »

Witam mam pytanie,co Państwo robicie z zuzytymi tonerami , narazie mam je złozone w jednym miejscu ale musze cos z tym zrobić, czy moŻe hurtownia w której dokonujemy zakupów musi je utylizować Bardzo proszę o podpowiedz
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Tonery

Post autor: Iwus »

najlepiej sprzedać,są firmy które je skupują.
Urszula

tonery

Post autor: Urszula »

Bardzo dziękuje za pomoc
Izzabbelle
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2007, o 11:01

Wpływ pendrive na srodowisko!! pilnie potrzebna pomoc

Post autor: Izzabbelle »

Wtam! mam ogromna prosbe potrzebuje wszystkie informacje na temat pendrive: ile czasu potrzeba na jego rozklad calkowity, z czego sie sklada (z chemicznego punktu widzenia), czy jest szkodliwy dla srodowiska idt itp. Szukalam sama ale nic nie moglam znalesc jesli ktos ma dostep do takich informacji prosze o pomoc
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Wpływ pendrive na srodowisko!! pilnie potrzebna pomoc

Post autor: badger »

Izzabbelle, czy ty wiesz co to jest pendrive Takie urządzenie składa się z masy różnych materiałów. Twoje pytanie jest dziwne
Izzabbelle
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2007, o 11:01

Re: Wpływ pendrive na srodowisko!! pilnie potrzebna pomoc

Post autor: Izzabbelle »

wiem co to jest:) wlasnie chce sie dowiedziec z czego glownie sie on sklada!
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Wpływ pendrive na srodowisko!! pilnie potrzebna pomoc

Post autor: badger »

różne metale, tworzywa sztuczne, krzem. poszukaj sobie z czego się składają konkretne elementy pendriva
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Wpływ pendrive na srodowisko!! pilnie potrzebna pomoc

Post autor: Marcin I. »

A może zapytac producenta
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Wpływ pendrive na srodowisko!! pilnie potrzebna pomoc

Post autor: lynxlynx »

sądzę, że opacznie zrozumiałaś temat. tu nie chodzi o to, jakie substancje budują pendrivey i ile sie one rozkładają. chodzi raczej o to, jak zmieniło się zanieczyszczanie środowiska przez zastosowanie masowych urządzeń magazynujących i przez to zmniejszenie zużycia papieru, na przykład.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości