Uwaga przyszli maturzyści,

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: arek(z) »

Czyli tradycyjnym chrześcijańskim zwyczajem uczniowie zostają zmuszeni do nauki religii
Powodzenia !
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: agatha_89 »

no i to jest suchar! Uważam,że ocena z religii nie powinna być wliczana do średniej, a to jak osba traktuje ten przedmiot i co z niego wynosi i jak traktuje to jest jego sprawa, jego sumienie, może z tego już będzie rozliczać sam Bóg, bo przeciez ja uwaz,ze taki jaki mamy stosunke do religii to chyba odzwiercidla jak traktujemy Boga, w końcu na tej lekcji mamy zgłebiać Jego nauki,a jak ktoś ma w d ten przedmiot to poakzuje gdzie jaki ma stosunke do Kościoła.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: Anielica88 »

Jakby nie patrzec doksztalcanie z tego przedmiotu jakim jest religia jest naszym obowiazkiem a szkola nam to ulatwia w bardziej cywilizowany lub nie sposob.Wszytsko zalezy od katechety.Jakby nie patrzec religia w wiekszosci przypadkow podnosi uczniom srednia wiec chyba nie powinno sie tak buntowac i krzyczec. W grucie rzeczy pewne sytuacje wychodza nam na dobre. JEsli chodzi o mature ustna z j polskiego to faktycznie nie bylo to sprawdzenie wiedzy lecz jakiegos logicznego myslenia.potrzymywania stanu napiecia zwlaszcza ze wielu osobom sprawia trudnosc wypowiadanie sie publicznie:) Powinni w jakims stopniu utrudnic ta rozmowe.ale jakim to jzu nie wiem. ciesze sie ze mam to juz za soba i nie musze sie meczyc. teraz przyszedl czas na studia wiec kolejne nowiny nowe wyzwania ktore na pewno nie beda dla poczatkujacych latwe. zycze wszytskim studentom powodzenia w tym nowym roku szkolnym:)
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: arek(z) »

Anielica88 pisze:Jakby nie patrzec doksztalcanie z tego przedmiotu jakim jest religia jest naszym obowiazkiem
Skąd taki pomysł ? To nie żaden obowiązek. Wiesz co ? Sama fakt tej religii wliczanej do średniej nie jest aż tak irytujacy. Tylko u nas jest tak : kiecole krzykną, a ludzie z MEN tak gorliwie padają im do stóp, że o mało co sobie zębów nie wybijają i to jest zatrważające. Kościół ingerujący w politykę a co więcej w edukację - to jest główny problem. Takie czasy nadeszły, za rządów czerwonych (jak to niektórzy żartobliwie i kolorowo ich nazywają) takie coś nie miało miejsca.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: DMchemik »

Anielica88 pisze:Jakby nie patrzec doksztalcanie z tego przedmiotu jakim jest religia jest naszym obowiazkiem
A z jakiej racji to ma być obowiązek? Czy w takim razie na świecie nie ma innej religi, niż rzymskokatolicka? Jesli już to religioznawstwo.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: biotechnolog »

A co ze mną, skoro nie uczęszczam na lekcje religii katolickiej? Nie będę miał etyki, bo w szkole nie ma specjalistow, nauczycieli, ktorzy maja uprawnienia do nauczania tego typu przedmiotu. Jest to niedorzeczność, widoczna dyskryminacja osób o innych ideologiach, światopoglądzie. Widzimy tutaj, że kościół wpycha się do szkół świeckich! W katolickich prosze bardzo, ale nie zgadzam sie z tym, aby religia wogóle była nauczana w szkole tylko w kościele. Ale tak to już jest. Jeżeli kościół nie może czegoś zniszczyć to próbuje towchłonąć". Potrzebna jest na ten temat bardzo poważna ogólnonarodowa debata, władza a nawet kościół muszą liczyć się ze społeczeństwem i z tym, że niektórzy krzyczą : NIE!
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: biolga »

Osobiście, wolałabym, mimo, że jestem katoliczką, żeby w szkołach było religioznastwo.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: arek(z) »

A ja bym wolał, żeby religia w każdej postaci została wyprowadzona ze szkół. Uczniowie mają naprawdę wystarczającą ilość przedmiotów do nauki, nie potrzeba już z pewnością tego bełkotu jakim jest religia.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: dawidw »

arek(z) pisze:Uczniowie mają naprawdę wystarczającą ilość przedmiotów do nauki, nie potrzeba już z pewnością tego bełkotu jakim jest religia.
tu mnie rozwaliłeś- ciekawe jak u Ciebie wyglądała ta religia? czy to rzeczywiście wymagało dużo nauki? bo u mnie zazwyczaj polegała na tym, że oglądaliśmy filmy, luźne rozmowy, oceny same bardzo dobre jak dla mnie jest to przedmiot, który praktycznie nie wymaga nauki
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: Claudia »

dawidw pisze:
arek(z) pisze:Uczniowie mają naprawdę wystarczającą ilość przedmiotów do nauki, nie potrzeba już z pewnością tego bełkotu jakim jest religia.
tu mnie rozwaliłeś- ciekawe jak u Ciebie wyglądała ta religia? czy to rzeczywiście wymagało dużo nauki? bo u mnie zazwyczaj polegała na tym, że oglądaliśmy filmy, luźne rozmowy, oceny same bardzo dobre jak dla mnie jest to przedmiot, który praktycznie nie wymaga nauki

Może u ciebie tak jest ale u mnie to ksiądz pytał z 4 ostatnich lekcji. I na pewno krótkie to notatki nie były. Oczywiście niektórzy to olewali a niektórzy sumiennie sie przygotowywali. Tak samo jak ksiądz sprawdzał wiedzę co do bierzmowania.jako jedyna wszystko zaliczyłam na 5.
To zależy od księdza jak te lekcje wyglądają.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: arek(z) »

Zależy co gdzie i jak. U mnie również wyglądało to tak. Ale nie wiesz jak może to wyglądać teraz gdy kler wie że religia jest ważnym przedmiotem. Poza tym to są zawsze te 2 h lekcyjne, które mogłyby być zastąpione czymś pożytecznym, chociażby wfem. Zamiast tego uczymy się o postaciach o wiarygodności zbliżonej do Spidermana, czy Kapitana Ameryki, a na ciekawy dodatek, jak to bosko jest stosować kalendarzyk małżeński. Cały ten przedmiot godzi w ideę szkoły jako instytucji oświatowej, zamiast rozwijać - cofa i propaguje zaściankowość.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: DMchemik »

ja już podkreślałem nieraz, że też jestem przeciwnikiem tego przedmiotu. Szkoła jako instytucja świecka nie może się identyfikować z określoną religią i indoktrynacją, tak samo bez sensu jest uczyć patriotyzmu. Obie te rzeczy to są prywatne sprawy każdego człowieka. Pozatym religia stoi w często w sprzeczności z tym, czego się uczy na innych przedmiotach. I widziałbym na jej miejscu etykę dla każdego, bo widzę ile ta katecheza jest warta.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Uwaga przyszli maturzyści,

Post autor: dawidw »

hoho, bo zaraz sie pobijemy
Claudia pisze:Może u ciebie tak jest ale u mnie to ksiądz pytał z 4 ostatnich lekcji. I na pewno krótkie to notatki nie były. Oczywiście niektórzy to olewali a niektórzy sumiennie sie przygotowywali
nie wiem jak Ty, ale ja jestem w stanie sie nauczyć paru kartek nawet na religii, wystarczy okiem rzucić, więc nie opowiadajcie wszyscy tu, że to wymaga jakiegoś ogromnego wysiłku intelektualnego
Claudia pisze:Tak samo jak ksiądz sprawdzał wiedzę co do bierzmowania.jako jedyna wszystko zaliczyłam na 5.
wiem cos o tym, tez przez to przechodziłem, bardzo dużo pytań- ja popełniłem ten błąd, że zabrałem sie za to 2 dni przed zaliczeniem, no ale udało się, chociaż mnie szlag trafiał
arek(z) pisze:Zamiast tego uczymy się o postaciach o wiarygodności zbliżonej do Spidermana, czy Kapitana Ameryki, a na ciekawy dodatek, jak to bosko jest stosować kalendarzyk małżeński. Cały ten przedmiot godzi w ideę szkoły jako instytucji oświatowej, zamiast rozwijać - cofa i propaguje zaściankowość.
to jest już kwestia Twojej wiary. Dlatego jestem zdania, że na religie powinni chodzić osoby, które tego chcą, w żaden sposób nie zmuszane do tego przez rodziców. Poza tym co powiesz o postaciach mitologicznych na polskim? Tez moge powiedzieć, że nie chce sie tego uczyć, mimo że jest to ważne dla historii świata
DMchemik pisze:I widziałbym na jej miejscu etykę dla każdego, bo widzę ile ta katecheza jest warta.
I to mi sie bardzo niepodoba. Religia powinna być w innej formie, księża za nic czepią kase- jak duchowny chcący pomóc człowiekowi, to niech to robi w ramach pracy społecznej, za darmo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości