VI rok lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

VI rok lekarski

Post autor: Kontur »

Cześć,
Czy mógłby ktoś w kilku zdaniach napisać czego mogę się spodziewać na VI roku? Chodzi o
Chirurgia - jak wygląda egzamin na poszczególnych klinikach, Medycyna rodzinna, Ortopedia dziecięca, Pediatria, Rehabilitacja, Ortopedia i traumatologia, Anestezjologia i intensywna terapia, Neurochirurgia, Urologia, Kardiochirurgia, Położnictwo i ginekologia, Onkologia, Psychiatria, Zdrowie Publiczne, Prawo i Medycyna Sądowa, Geriatria
Z czego warto się uczyć, a może w jakieś książki zainwestować? Dziękuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: VI rok lekarski

Post autor: Ganc Pomada »

Mogę napisać, jak wyglądały u nas zajęcia z ortopedii na 4 roku. Z orto dorosłych: właściwie są same nudnawe seminaria, na jednym przynoszą gips i można sobie nawzajem zakładać. Egzamin głównie giełdowy. Mieliśmy jeden termin dla całego roku, ale wiem, że wcześniej na 6 roku klinika robi kilka terminów wcześniejszych. I zakres egzaminu to tylko orto dorosłych, bez dziecięcej.
Orto dziecięce: bardziej sensowne zajęcia, też są seminaria, ale chodzi się na blok, oddział i do poradni. Całkiem przyjemne ćwiczenia. Zaliczenie giełdowe.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: VI rok lekarski

Post autor: Agher »

z tych co warto wspomnieć:

Medycyna rodzinna - dwa bloki po 2 tygodnie. Ćwiczenia głównie teoretyczne, trochę zajęć praktycznych. Zaliczenia na punkty, które dają potem bonusy do egzaminu. Sam egzamin dosyć trudny, jeżeli porównać go z poziomem innych egzaminów na 6 roku.

Pediatria - nie mam pojęcia na jakich klinikach już mieliście, więc nie bardzo wiem co napisać

Rehabilitacja - seminarki, bez większych uniesień.

Medycyna sądowa - DiMaio i Jakliński - zajęcia, jak zajęcia, nauka do egzaminu upierdliwa bo dużo pamięciówki, ale do przeżycia.

Anestezjologia - wystarczą seminaria i wykłady - trochę zajęć praktycznych, trochę seminarek, bez stresowo.

Onkologia - wystarczą seminaria i wykłady - bardzo długie, teoretyczne seminaria (blok trwa tylko tydzień a materiału jest od groma), ćwiczenia praktyczne krótkie, ale ciekawe. Przy dużej frekwencji na wykładach, egzamin nie jest trudny. Ogólnie przedmiot na plus.

psychiatria - z książek to Jarema, co do zajęć to dużo zależy od asystenta, no i trzeba jeździć do Choroszczy.

słyszałem, że na neurochirurgii moga się zdażyć wejściówki
Awatar użytkownika
Kontur
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2012, o 17:35

Re: VI rok lekarski

Post autor: Kontur »

Dziękuje za odpowiedzi, z pediatrii wiadomo jak wyglądają zajęcia, interesuje mnie czy na egzaminie robią problemy.

Ginekologia - Czy na 6 roku zajęcia wyglądają tak samo jak na 5 roku ?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: VI rok lekarski

Post autor: Agher »

Tak, zmieniają się tylko asystenci (choć nie zawsze) i skład osób prowadzących seminaria (choć spora cześć się powtarza).

Co do pediatrii to podobnie jak na internie czy chirurgii - w jednych klinikach łatwiej, w drugich trudniej, we wszystkich do przeżycia.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: VI rok lekarski

Post autor: chevelle »

Agher pisze: słyszałem, że na neurochirurgii moga się zdażyć wejściówki
To jeszcze powiedz, czy będą trudne
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: VI rok lekarski

Post autor: darthbrother »

Agher pisze:
słyszałem, że na neurochirurgii moga się zdażyć wejściówki
Ehe, ta
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: VI rok lekarski

Post autor: Agher »

Tego nie wie nikt
ania2525
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:51

Re: VI rok lekarski

Post autor: ania2525 »

A czy jest egzamin praktyczny na chirurgii i ginekologii?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: VI rok lekarski

Post autor: Agher »

Różnie to wygląda - zależnie od kliniki, asystenta itp. ale ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć że są.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości