Strona 1 z 1

siemię lniane w kuchni

: 5 gru 2017, o 16:40
autor: bovana
Mam nadzieję że o zaletach siemienia lnianego nie muszę nikogo przekonywać. Bierzemy je na kaszel. Stosujemy na niestrawności i zaburzenia pracy jelit. Wspomagamy nim odchudzanie. Poprawia układ krążenia. Obniża poziom cholesterolu. Wzmacnia skórę, włosy i paznokcie. Ja znalazłam jego zastosowanie w kuchni. Konkretnie chodzi mi o siemię mielone. Ostatnio dodaję je do past by wzmocnić ich spoistość. Pasty z suchego mięsa, czy ryb rozlatują się. Ciężko potem nimi smarować pieczywo. Kiedyś w tym celu dodawałam do past ser topiony lub jajko. Niestety bardzo niezdrowe składniki w przypadku diety męża. Dzięki artykułowi w poradniku jak zachować zdrowie odkryłam że można zastąpić ser topiony mielonym siemieniem lnianym z odrobiną wody. To zainspirowało mnie do dalszych poszukiwań. Zaczęłam smażyć ryby i mięso w panierce z samego siemienia lnu. DO tego nie potrzebne jest żadne jajko. Spróbujcie. Najsmaczniejsze są tak przygotowane płaty śledziowe i grzyby suszone. Chyba tak właśnie przygotuję je na Wigilię.

Re: siemię lniane w kuchni

: 29 gru 2017, o 07:02
autor: Arthass
Skąd pomysł, że jajko jest niezdrowe?

Re: siemię lniane w kuchni

: 20 kwie 2018, o 11:14
autor: stejki
siemię lniane rewelacyjnie wpływa na nasz organizm. Ja bardzo lubię stosować suplementy z siemieniem lnianym, do tego teraz chce wspomóc organizm probiotykami, czytałam na stronie [mod], że mają rewelacyjne działanie, a jak cena suplementu nie jest droga, to czemu miałabym nie spróbować

Re: siemię lniane w kuchni

: 11 cze 2018, o 14:11
autor: fiolek16
Arthass pisze:
29 gru 2017, o 07:02
Skąd pomysł, że jajko jest niezdrowe?
Autor tematu najprawdopodobniej mówi o indywidualnej reakcji organizmu, nietolerancji pokarmowej lub alergii.

Samo siemię lniane jest czymś nowym z czym człowiek wcześniej nie miał do czynienia w roli pokarmu. Należy podchodzić do tego z rozwagą i ostrożniej niż do tradycyjnej żywności. Dlaczego? Ten suplement zawiera glikozydy cyjanogenne, które w wodzie ulegają przekształceniu w cyjanowodór potocznie znanym pod nazwą kwasu pruskiego. Oznacza to, że nie należy przekraczać zaleconej dawki 15 gramów dziennie. Wyższe dawki niekoniecznie muszą być toksyczne jednak warto zachować rozwagę.

Re: siemię lniane w kuchni

: 25 paź 2018, o 22:39
autor: Arthass
Nie ma obaw, związki cyjanogenne w siemieniu lnianym nie są praktycznie przyswajane przez człowieka ( ~3% wchłanialności ), po czym są natychmiast neutralizowane w wątrobie do jonów rodankowych. Poza tym, zalanie siemienia gorącą wodą neutralizuje te związki.