Nasadka tri do Biolara

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: planapo »

To nie jest nasadka z CH, tylko z całej serii BH. Wiem, bo sam taką mam i pasuje ona bez problemów i do Olympusa i Biolara.
Poszukaj bardziej moze w te strone - sprawdzone.
rocksea20
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2015, o 09:24

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: rocksea20 »

Chyba najtańsza propozycja którą udało mi się znaleźć:

Kod: Zaznacz cały

ebay.pl/itm/OLYMPUS-Microscope-Trinocular-Head-for-BH2-series-/221672870617?pt=UK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Lab_Equipment_ET
Cena 300 EUR. No nic będę dalej szukał. Jakby ktoś miał jakieś spostrzeżenia odnośnie tej nasadki tri od tego Zeissa to byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: planapo »

Poobserwuj troche rynek, moze sie cos trafi taniej. Najczesciej tak sie dzieje (:
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: LoginPiotrusia »

A ta kolejna jest od BH2 - nie pasuje. Pasują te od BH (bez dwójki).
Napiszę Ci gdzieś za godzinę Priv, bo mam dwa luźne Trino - może będziesz zainteresowany

Natomiast w sprawie nasadki Tri od Zeissa: Nasadka będzie pasować do Biolara, tylko będzie troszkę zbyt luźna i będzie trzeba ją odpowiednio zamontować. Natomiast głowicę od Biolara już nie włożysz w nią (w tę nasadkę), więc będziesz musiał używać również nasadki dwuocznej od Zeissa.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: LoginPiotrusia »

Przykład głowicy Trino, która można zastosować do PZO (np. do Biolara).

Opis: Głowica Trino Reichert z mocowaniem w standardzie Zeiss. Głowica posiada bardzo dobry podział światła 100/0 - 0/100. Wówczas, przy obserwacji ocznej na okulary idzie 100% światła (po 50% na każdy okular), natomiast po przełączeniu na tryb foto - 100% światła idzie na wyjście foto, dzięki czemu zdjęcia są bardzo jasne nawet przy technice DIC i obiektywie 100x. Pasuje od ręki do mikroskopów Carl Zeiss Jena, Reichert, Meopta, Lomo, natomiast po pięciu minutach pracy - również do PZO (Studar, Biolar, MB-30 itd.). Na zdjęciu zamontowana do mikroskopu PZO Biolar B, wraz z okularami PZO 12xO oraz okularem projekcyjnym Carl Zeiss Jena MF-Projektiv K 2,5:1, przez który można robić zdjęcia.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: Boguslaw »

LoginPiotrusia, pięknie, ładnie i przyjemnie, tylko proszę dać mi namiar, jak i gdzie mogę kupić tego typu nasadkę trinokularową za 150$ ew. 150 Euro, bo to akurat na moją kieszeń", jak się oczywiście opanuję z kupnem pięknych złomów - )
Odebrałem właśnie za 100 zł CUDOWNY Micro Korth Berlin (pewnie w miarę młody, bo ponoć okolice lat 80-tych ub.w.)
Ma dwa niedociągnięcia czyli obiektywy tylko z PZO i brak przesłony irysowej (już mi chodzi po głowie jakaś Smiena, Zenit lub nie wiem co jeszcze) - )
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: LoginPiotrusia »

Bogdan, co do nasadki Trino to przecież wiesz, że jeśli coś nowego wrzucam na fejsa, to znaczy, że właśnie to mam i się tym bawię. Więc nie róbmy handlu na forum tylko zapraszam na emaila

ps. wiesz, że wariat jesteś z tymi ślicznościami typu Micro Korth Berlin"? Wiem, że jest cudny - widziałem go na aukcji To ten z tym dziwnym obiektywem, PZO 12,5x / 20x prawda?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: Boguslaw »

LoginPiotrusia pisze:Bogdan, co do nasadki Trino to przecież wiesz
Nie wiedziałem, bo rzadko zaglądam na fejsa :-(
Kupiłbym na raty :-P, bo właśnie dałem się naciągnąć na kolejny staroć na OLX. Też (chyba?) cudo, a że sprzedający zszedł z 250 zł na 100 zl, to ktoś jest głupi, mamy do wyboru dwie osoby :- D
LoginPiotrusia pisze:ps. wiesz, że wariat jesteś z tymi ślicznościami
Wariaci też mają prawo żyć (jak każdy inny, mniej lub bardziej normalny) i cieszyć się takim, a nie innym życiem - )
LoginPiotrusia pisze: To ten z tym dziwnym obiektywem, PZO 12,5x / 20x prawda?
To nie ten, jesli taki obiektyw, to raczej od MIPRO.
Jak masz, to podaj namiar, bo pewnie przeoczyłem, albo zbyt drogo jak na mnie, było :- (
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: LoginPiotrusia »

Żeby ułatwić poszukiwania innym osobom, które w przyszłości trafią na ten post: kolejny przykład głowicy Trino, która można zastosować do PZO (np. do Biolara).

Opis: Głowicę foto (trino) od mikroskopu Olympus BH (BHA) można zamontować do mikroskopów PZO Biolar, Studar oraz MB-30.
Ponieważ Olympus CH ma takie samo mocowanie głowicy jak BH - to zapewne głowica od Olympus CH również będzie pasowała. Ponieważ ciężko jest na rynku wtórnym kupić głowicę trino PZO - rozglądanie się za nakładkami innych firm jest bardzo dobrą alternatywą.
Mocowanie nasadki od Olympus BH jest nieznacznie mniejsze, więc, żeby głowica nie była luźna - wystarczy cienka blaszka, trochę taśmy klejącej lub klej kropelka
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: LoginPiotrusia »

I kolejny przykład głowicy Trino, która można zastosować do PZO (np. do Biolara).

Opis: Głowica Lomo MFN-11 Trino z mocowaniem w standardzie Zeiss, zmieniaczem powiększeń i soczewką Bertrand-a do ustawiania kontrastu fazowego. Pasuje od ręki do mikroskopów Lomo, Carl Zeiss Jena, Meopta, natomiast po pięciu minutach pracy - również do PZO (Studar, Biolar, MB-30 itd.). Na zdjęciu od razu z tubą ze szkłem i gwintem M42 umożliwiającym podłączeniem adaptera do praktycznie każdej lustrzanki cyfrowej.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: winkwink »

LoginPiotrusia pisze:soczewką Bertrand-a do ustawiania kontrastu fazowego
głupie pytanie, ale dobra, co mi tam
ta soczewka działa jak mikroskop pomocniczy, tak? czyli nie tylko do KF, ale generalnie w wielu przypadkach może się przydać, choćby do Koehlera?
jeśli gadam bzdury, to rozwiń proszę, bo chciałabym się o niej więcej dowiedzieć
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: LoginPiotrusia »

Winkwink - tak, dokładnie - jest to zintegrowany mikroskop pomocniczy.
rocksea20
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2015, o 09:24

Re: Nasadka tri do Biolara

Post autor: rocksea20 »

Hej właśnie niedawno udało mi się zamontować nasadkę trinokularową firmy Reichert ze złączem Zeiss do mojego Biolara. Montaż zajął mi dosłownie parę minut. Do tego celu użyłem takiej opaski/spinki do kabli:
którą umieściłem w tym miejscu dodatkowo używając kawałka taśmy izolacyjnej:
1.jpg
1.jpg (6.82 KiB) Przejrzano 696 razy
Następnie dokręciłem śrubę mocującą i wszystko trzyma się bardzo stabilnie. Do podłączenia lustrzanki użyłem dwóch złączek:
Adapter fotograficzny T2 (M42x0,75) / 23 mm krótki profil:
2.jpg
oraz
Adapter M42:
3.jpg
3.jpg (3.25 KiB) Przejrzano 696 razy
Tak prezentuje się sam mikroskop z nasadką Reicherta.
4.jpg
Jestem bardzo zadowolony i jednocześnie pragnę podziękować wszystkim którzy udzielali się w temacie, a w szczególności użytkownikowi LoginPiotrusia za fachową pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości