Strona 1 z 1

[Film] Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

: 28 gru 2017, o 03:16
autor: Prorock
Witam! Mam zamiar przeprowadzić dość prosty eksperyment, który pozwoli mi sprawdzić, czy obecny model grawitacji, który jest oparty na OTW Einsteina, jest w 100% zgodny z rzeczywistością.

Zgodnie z obecną teorią grawitacji, rozmiar obiektu, który jest źródłem pola grawitacyjnego, nie ma żadnego wpływu na siłę przyciągania, ani na obszar oddziaływania. Oficjalna nauka stwierdza, że gdybyśmy zmniejszyli rozmiar Słońca na tyle, by stało się ono czarną dziurą, nie miałoby to żadnego wpływu na orbity planet i prędkość ich ruchu.

Niestety jestem naukowym sceptykiem i nie wierzę w nic, co wydaje mi się nielogiczne na pierwszy rzut oka. Ponieważ jednak fizyka nie polega na wierze w zjawiska, lecz na ich obserwacji i pomiarze, postanowiłem sprawdzić to sobie samemu. Mam zamiar użyć w tym celu modelu grawitacji, który jest uznawany przez naukę, jako najbardziej poprawny - modelu rozciągliwej powierzchni.


Według obecnej wiedzy, fizyczny rozmiar obiektów nie ma żadnego wpływu na ich pola grawitacyjne - więc będą one przyciągać inne obiejkty z tą samą siłą, jeśli ich masa pozostanie ta sama.

Według mnie zmiana gęstości (rozmiaru) obiektu, będącego źródłem grawitacji, spowoduje 2 możliwe efekty (albo nawet 3), które zależeć będą od odległości przyciąganego obiekt do źródła grawitacji.
- przy małej odległości,siła przyciągania obiektu znacząco wzrośnie
- przy dużej odległości, siła przyciągania osłabnie a nawet całkiem zaniknie
- prawdopodobnie istnieje też pewna odległość, w której siła grawitacji pozostanie taka sama

C.D.N. w następnym poście, gdyż nie nogę dodać więcej linków, ani obrazków.

Re: Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

: 28 gru 2017, o 03:29
autor: Prorock
Te obrazki pokazują, dlaczego tak uważam:

Re: Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności

: 28 gru 2017, o 03:51
autor: Prorock
By to potwierdzić, muszę zmierzyć siłę przyciągania dla 2 źródeł grawitacji o tej samej masie, lecz różnych rozmiarach. Dodatkowo mogę też uwzględnić zmienną gęstość obiektu, który jest przyciągany.

Zdradzę, że wykonałem już pierwsze próby i prawdopodobnie znam już efekty eksperymentu. Jednak zanim opublikuję wyniki, chciałbym usłyszeć, czy wszystko jest zgodne z nauką, oraz co sądzicie na temat tego badania i jakich spodziewacie się rezultatów.

[Film] Gravity distribution of force/mass in space

: 30 gru 2017, o 08:28
autor: Prorock

[Film] Gravity

: 30 gru 2017, o 08:31
autor: Prorock