Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Dudzia

Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Post autor: Dudzia »

Dlaczego Żyrafa je pod wiatr? Podobno jest naukowe wyjaśnienie, ale na necie nie znalazłam :(
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Post autor: Guru »

moja teoria na ten temat:
zyrafa jest wysoka, a jedzenie pod wiatr sprawia ze galezie wysokich drzew przechylaja sie w jej strone co ulatwia jej jedzenie.
erithacus
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2006, o 17:38

Re: Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Post autor: erithacus »

Słyszałam o innej teorii:
Żyrafy odżywiają się liśćmi akacji. Te drzewa potrafią sie komunikować produkując jakieś substancje ostrzegawcze dla innych drzew. Substancje te powstają kiedy roślina zaczyna być zjadana, a przenoszone są właśnie przez wiatr. Nie jestm pewna co dokładnie powodują, ale wydaje mi się, że ostrzeżone w ten sposób rośliny zaczynaja być trujące albo niesmaczne.
Coś mi sie obiło o uszy.
Marek
Posty: 57
Rejestracja: 8 mar 2006, o 07:00

Re: Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Post autor: Marek »

erithacus masz racje. wiesz może jakie to są te trujące i ostrzegawcze substancje akacji
orchis
Posty: 16
Rejestracja: 9 mar 2006, o 13:24

Re: Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Post autor: orchis »

Żyrafa jest- za przeproszeniem- najbardziej śmierdzącym zwięrzęciem Afryki i jedzenie pod wiatr to oznaka że żyrafa posiada swój smak i nadto dba o higienę.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Dlaczego Żyrafa je pod wiatr?

Post autor: Chlamydocassis »

orchis pisze:Żyrafa jest- za przeproszeniem- najbardziej śmierdzącym zwięrzęciem Afryki i jedzenie pod wiatr to oznaka że żyrafa posiada swój smak i nadto dba o higienę.
Serio?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości