Problemy z nauką

Forum maturzystów i kandydatów na studia. Matura 2015 i 2016. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Girion

Problemy z nauką

Post autor: Girion » 31 paź 2011, o 16:17

Witam wszystkich. Piszę tu w tej sprawie, że mam pewne problemy. Otóż prawie codziennie wracam ze szkoły o 16 lub 17, a rano wstaję o 5.30.
Ponieważ dojeżdżam. Po szkole po prostu nie chce mi się uczyć, jestem zmęczony, nie mam motywacji. Oceny moje z biologii to 3, 3, 3. Z chemii lepiej. Zwykle odrobię to co potrzeba i idę oglądać TV bo mi się więcej nic nie chce. Idę spać o 21.30. Pytanie: co mam robić? Czy 3 w liceum to dobra ocena? Bo chciałbym więcej, macie jakieś sposoby żeby jednak pouczyć się do 22-23? Już o 19 mi się ziewa itp.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam. :)

ногомас

Re: Problemy z nauką

Post autor: ногомас » 31 paź 2011, o 16:28

"nie mam motywacji" "chciałbym więcej"

No to jak chcesz mieć lepsze oceny to chyba wystarczająca motywacja, kup sobie jakąś multiwitaminkę, magnez +b6 i się ucz, też dojeżdżałem do LO, więc rozumiem, że się nie chce, no ale co zrobisz, mi tam kawa pomagała :]

Tylko że ja chodziłem spać o 23, 24 albo 1 w nocy <:

ciekawskyyety

Post autor: ciekawskyyety » 31 paź 2011, o 16:35

Fakt, że ja wstaje chwilę przed 7, ale jak potrzeba to chodzę spać nawet po 3. Kwestia silnej woli. :P
2012:
Biologia R - do poprawy
Chemia R - do poprawy
Matematyka P - do poprawy

szizii

Post autor: szizii » 31 paź 2011, o 16:45

Jestem w takiej samej sytuacji, ponieważ też dojeżdżam, wracam dosyć późno do domu, przy okazji często wstaję o równej piątej.
Ja po prostu mam wyznaczony cel - biologia, chemia, fizyka i matematyka. Głównie na tych przedmiotach się skupiam a jeśli chodzi o resztę - jeśli jestem zmęczona, to sobie odpuszczam. Nie zwracałabym uwagi na oceny - mam w klasie osoby, które dostają 5 ze sprawdzianów dzięki internetowi w telefonie czy uczeniu się odpowiedzi na pamięć (często na testach na biol dostajemy zadania ze zbiorów dostępnych dla wszystkich), natomiast ja mam przewagę trójek i nie zaprzątam sobie tym głowy, bardziej martwią niedociągnięcia, materiał, którego nie umiem, choć powinnam. Nie zaprzątaj sobie głowy ocenami, na maturze nikt nie będzie na nie patrzeć :D
Bierz jakieś witaminy, zdrowo się odżywiaj, ucz się od razu po powrocie do domu, a więcej czasu na naukę poświęcaj w weekendy i zagospodaruj choć trochę na jakieś spotkania z przyjaciółmi, hobby, sport :)

Awatar użytkownika
Ciastek_

Post autor: Ciastek_ » 5 lis 2011, o 18:19

Daj spokój, oceny do jedno a wiedza to drugie.
Podpisuję się pod postami wyżej.
Też dojeżdżam, też wstaję ok. 5:30, też wracam późno, ale jakoś się staram... :)
Tak jak szizii wyznaczyłam sobie cel i do niego dążę. Wszystko inne się nie liczy, żeby zdac ;p

lith

Post autor: lith » 6 lis 2011, o 16:44

Ciastek_ pisze:Daj spokój, oceny do jedno a wiedza to drugie
a matura to trzecie :)

Awatar użytkownika
Mårran

Post autor: Mårran » 6 lis 2011, o 17:47

Girion, wstawanie wstawaniem, ale śpisz po 8 godzin dziennie, więc nie wiem, gdzie tu powód do narzekania w tej materii :D Ja czasem sypiam z połowę tego (nie tylko przy książkach, często na własne życzenie, po prostu lubię do późna siedzieć i coś sobie robić :P) i żyję, odsypiam w weekend, ferie itp.

Oceny to wiadomo, jak ktoś chce, to nabija 5, jak nie chce, to nie musi, przynajmniej do zdania matury nie są one konieczne. Ale jeśli odczuwasz braki w przygotowaniach maturalnych to pomyśl, czy nie byłoby warto powalczyć troszku ze swoim organizmem :P Jeśli śpisz wystarczająco dużo, a o 19 ci się "ziewa", to może warto zaopatrzyć się w kawę czy inny pobudzacz (oczywiście jakiś zdrowy w miarę :D) i mimo zamuły COŚ zrobić? Po jakimś czasie zmuła minie, tylko do tego potrzeba silnej woli. No ale chyba masz motywację, skoro siedzisz na tym forum? ^^

A, i siedzenie nad książką i rozmyślanie nad życiem czy ciężkim losem maturzysty to nie jest robienie czegoś 8)

Lith, :arrow:
Mrs Buka

Awatar użytkownika
Ciastek_

Post autor: Ciastek_ » 6 lis 2011, o 18:35

lith pisze:
Ciastek_ pisze:Daj spokój, oceny do jedno a wiedza to drugie
a matura to trzecie :)

Hehe, ano prawda 8)

Awatar użytkownika
julia32

Post autor: julia32 » 13 lis 2011, o 17:45

znam to :/ w moim przypadku wstawanie o 6.00 , pół godziny drogi do szkoły i późne powroty... weź się w garść, ogranicz internet i telewizję , nie szukaj dla siebie uspawiedliwień .
i sama też powinnam posłuchać swoich rad :-D

Abiana

Post autor: Abiana » 13 cze 2018, o 16:28

Skup się na najważniejszych przedmiotach. Powiedzmy, że masz te 4h po szkole = wychodzi 20 tyg. + możesz nadrabiać weekendami :) wszystko się da.

James Bond

Post autor: James Bond » 13 cze 2018, o 20:41

Albina, patrz w krórym roku to było pisane ;)

ODPOWIEDZ