Mikroskopia - prasa i literatura

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja

Moderator: planapo

51608

Literatura

Post autor: 51608 » 4 sty 2019, o 03:05

Witajcie,
Przejrzałem wszystkie posty w tym dziale i nie znalazłem żadnego o książkach dot. Mikroskopii. Jeśli go przeoczyłem - mea culpa. Miło by było, gdybyście podzielili się pozycjami które mieliście przyjemność przeczytać lub wręcz przeciwnie. Kształcę się w kierunkach biologiczno-chemicznych, a jak pewnie wiecie maturalna wiedza o mikroskopach ogranicza się do wymienienia nazw paru części, a nie będę ukrywać ze zdobywanie wiedzy z samego forum jest dość męczące.
Pozdrawiam ciepło

Awatar użytkownika
planapo

Re: Literatura

Post autor: planapo » 4 sty 2019, o 06:12

To forum i ten dzial jest najlepsza baza wiedzy w polskim internecie (:

51608

Re: Literatura

Post autor: 51608 » 4 sty 2019, o 14:13

W to nie wątpię (:
Najłatwiej znaleźć artykuły, prezentacje, ćwiczenia itd. pochodzące z Uniwersytetów. Rozstrzał zakresu informacji jest bardzo duży, ale myślę, że jeśli ktoś jest początkującym warto przeczytać.

1. Mikroskop optyczny - podstawowe informacje. Politechnika Wrocławska.

2. Nowoczesne metody mikroskopii optycznej w badaniach układów biologicznych. Instytut fizyki, Uniwersytet Jagielloński.

3. Podstawy mikroskopii elektronowej i jej zastosowania w charakterystyce katalizatorów nośnikowych.
Grzegorz Słowik, Zakład Technologii Chemicznej, Wydział Chemii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowsiej.

4. Techniki mikroskopowe. prof. dr hab. inż. Jan Mazerski, Politechnika Gdańska.

5. Analityczna mikroskopia elektronowa w badaniach struktury materiałów metalicznych. Ludwik Błaż, Akademia Górniczo Hutnicza.

6.Mikroskopia konfokalna Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej PŁ

7.Mikroskopia fluorescencyjna. Politechnika Wrocławska

8. Skaningowy Mikroskop Elektronowy (SEM) jako narzędzie do oceny morfologii powierzchni materiałów. Politechnika Warszawska

9. Badania mikroskopowe proszków i spieków Akademia Górniczo Hutnicza

10.Metody badań mikroświata. Marcin Kucia

Załącznik 1.

Wystarczy wpisać tytuł artykułu i nazwę uniwersytetu w google i powinniście bez problemu znaleźć interesujący was artykuł/ możecie napisać mi na pw to wyślę wam wszystkie linki.

Robię tak bo regulamin zabrania wklejania linków z innych stron niż gov dodatkowo maksymalna liczba odnośników to:1 z jakiegoś powodu.

Narazie chyba wystarczy Jak zrozumiem lepiej to co sam wysłałem postaram się wstawić kolejną porcję.

+planapo znalazłem oczywiście duży post z literaturą, ale na swoją obronę mam to, że jest przypięty pod forum mikroskopii a nie pod działem mikroskopia Co mam zrobić, przenieść post tam w jakiś sposób (?) czy zostajemy tutaj?

Boguslaw

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw » 7 sty 2019, o 20:27

Dzięki 51608, jeszcze nie sprawdzałem co mam, a czego nie
Ja dorzucę to:
Optyka instrumentalna - Politechnika Wrocławska - Dr hab. inż. Władysław Artur Woźniak
Katedra Optyki i Fotonik
wyklad Optyka Instrumentalna 08.pdf
(4.52 MiB) Pobrany 15 razy
Szukam: głowica trinokularowa (PZO, LOMO, Zeiss, Olympus)

jarud

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: jarud » 1 kwie 2019, o 14:41

Wyszła ostatnio "Algologia praktyczny przewodnik"Joanny Czerwik-Marcinkowskiej. 140 stron to trochę mało na szczegółowe przedstawienie glonów, ale na bezrybiu i rak ryba.

ODPOWIEDZ