Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;

Moderator: planapo

Asikari

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Asikari » 27 kwie 2018, o 05:42

Czyli jeśli dobrze wnioskuję z mojej listy każdy jest nic nie wart:(
jedynie może ten Lavenhuk D2L 0,3M za 300zł i dokupić kiedyś lepszy okular PC?
Chyba że kupię typowy szkolny mikroskop np. Levenhuka 2L Plus 64x-640x metalowa obudowa za 265zł
lub Delta Optical Biolight 300 40x-400x za 300zł
tylko moje pytanie czy do nich dokupię okular PC osobno? polować na nie na allegro? w sklepach za takie coś chcą 300zł więc suma sumarum wyjdzie drożej niż zestaw. Więc może Delta Optical Biolight 300 z kamerą 2 M za 540zł?

Kod: Zaznacz cały

deltaoptical.pl/mikroskop-do-biolight-300-dlt-cam-basic-2mp?from=listing

Wiem, że drążę monotonnie ciągle to samo,ale laik tak ma i to w dodatku kobieta;)

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 27 kwie 2018, o 07:48

Różnica między nimi jest - nomen omen - mikroskopijna. To mikroskopy dla dzieci opakowane w taki marketing, ze nie dziwie sie ze tracisz rozeznanie. Tak naprawde to jeden i ten sam model róznie nazywany. Różni sie dodatkami i teraz jedne z nich maja sens (np. kamerka okularowa, szkielka i akcesoria do robienia preapratow) a inne to pusty marketing i mydlenie oczu (wymienilem powyzej).

Wg mnie niepotrzebnym dodatkiem jest tez pojemnik/walizka do przenoszenia mikroskopu, chyba ze rzeczywisce planujecie go czesto przenosic, jesli nie - nie kupowalbym.

Z tych co sa wzialbym Delte Biolighta 300 z kamerka 2 mp. Tu masz moje doswiadczenia dokladnie z tym modelem: mikroskopy-zabawkowe-doswiadczenia-i-te ... 75-13.html

Asikari

Post autor: Asikari » 27 kwie 2018, o 08:53

I tu jestem wreszcie w jakimś domu:) Dziękuję Ci bardzo za pomoc i wskazanie konkretu - tego mi trzeba było:) i za cierpliwość i odpowiadanie na ciągle podobne pytania:) Brawo dla Ciebie:)
Przystępuję więc do szukania tego modelu Biolight 300 z kamerą 2M.

derweise

Post autor: derweise » 12 wrz 2018, o 11:56

Witam,

poszukuję mikroskopu dla córki,ma 5 lat. Czy taki będzie dobry ?

conrad.pl/p/mikroskop-dla-dzieci-bresser-optik-8855000-40x-1024x-824021
Czy jednak w tej cenie coś lepszego znajdę lub może powinienem zwiększyć budżet?

Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Resident

Post autor: Resident » 27 wrz 2018, o 10:01

Witam,
córka rozpoczęła naukę w czwartej klasie szkoły podstawowej i chciałem jej kupić mikroskop. Przeczytałem polecane mikroskopy na początek i zastanawiam się tylko czy wybrać bez kamerki i potem ewentualnie dokupić, jak córka się zainteresuje tematem czy kupić od razu z kamerką ale pewnie gorszą jakościowo (cena).

Mikroskop bez kamerki potem ewentualne dokupienie kamery:
Mikroskop Delta Optical Biolight 300 (275 zł, potem ew. kamerka Delta Optical DLT-Cam Basic 2 MP za kolejne 275 zł)

Mikroskop z kamerką:
Sagittarius SCHOLAR 1, 40x-1280x, PC okular, walizka i stolik krzyżowy (359 zł)

fotozakupy.pl/product-pol-27574-Sagittarius-SCHOLAR-1-40x-1280x-PC-okular-walizka-i-stolik-krzyzowy.html
Który wybrać? Czy ta kamerka będzie taka fatalna że lepiej nie kupować bo tylko zniechęci? Czy zakup od razu z kamerką da większa frajdę i większe zaciekawienie obserwowaniem mikroświata?

Awatar użytkownika
planapo

Post autor: planapo » 27 wrz 2018, o 15:40

Jak dla mnie Delta. Tak naprawde to jeden i ten sam model, tylko ze Delta nie wstawia tych najtanszych chinskich wynalazkow typu soczewka barlowa, okular 20x itp.

Taki mikroskop nie ma prawa powiekszac ponad 1000x i jest to tylko pusty marketing.

omen

Post autor: omen » 13 paź 2018, o 14:30

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem tego mikroskopu
allegro i7534829336
Dzięki waszemu forum dowiedziałem się, że chciałbym kupić mikroskop PZO, lecz nie mam pojęcia czy ten model jest kompletny, dobrym stanie i czy w ogóle nadaje się na początek swojej przygody z mikroskopią (można to w ten sposób określić? :) ).
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Boguslaw

Post autor: Boguslaw » 14 paź 2018, o 09:17

Najprostsza wersja PZO Studar, z czasem dla własnej wygody i komfortu obserwacji można dokupić nasadkę dwuoczną (binokularową) ok. 100 zł i jakieś oświetlenie elektryczne np. lampa mikroskopowa PZO LM2 ok. 40-60 zł
Uwaga: w tym egzemplarzu brakuje łapek do przytrzymywania preparatu, dopytaj co z nimi(?) bo same na aukcjach pokazują się dosyć rzadko.
Za tą cenę, to można się raczej pokusić - przypominam o łapkach!

Ew. przeznaczyć ok 500 zł i kupić Studara dwuocznego z własnym oświetleniem i stolikiem krzyżowym a nie łapkami (też wygoda pracy)
Szukam: głowica trinokularowa (PZO, LOMO, Zeiss, Olympus)

jarud

Post autor: jarud » 15 paź 2018, o 13:45

Na OLX jest mikroskop szkolny za 100 zł, który ma te same możliwości -śruby makro i mikro, łapki i lusterko. Zrobiłem nim kilka zdjęć, które pokazałem w temacie "film o mikroskopach do 300 zł". Na początek chyba wystarczy.Za 150 zł kupiłem ostatnio na OLX nowy studar z ruchomym kondensorem, skrzynią i 4 obiektywami, to już wyższa klasa. Gdybym zaczynał, kupiłbym ten szkolny i szukał czegoś lepszego, ale już ten prosty pozwala na dużo zabawy.

ODPOWIEDZ