Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: black-cat »

Pytanie kieruję głównie do osób studiujących medycynę. Które praktyki wakacyjne wspominacie najlepiej, a które niestety najgorzej?:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Najlepsze zdecydowanie po drugim roku: SOR plus przychodnia. Najwięcej się nauczyłam. W porządku była interna i gineksy (4 i 5 rok). Najgorsze ever była interna po 3 roku - milion studentów, stażystów, niczego się nie nauczyłam.
Pani Buka
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: Piotrr »

pytanie bez sensu bo to i tak zależy od podejścia. bardziej celowe byłoby się pytać który oddział w którym szpitalu. Najgorsze ever były interna 3 rok i poz 2 rok, no i pediatria. już o tym prawie zapomniałem na szczęście. Najlepsze anestezjologia i ginekologia teraz po 5 roku. Ta ostatnia jest w ogóle sensowna opcja na życie i chyba trzeba pomyśleć o podazaniu w tą stronę
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

No i pytanie zasadnicze, co się chce robić, ja jestem poz-owcem, to wiadomka, że najlepsza interna i poz, a o chirurgii chce zapomnieć, zaś Piotrr chce zabiegówkę, to umiera na myśl o internie
Pani Buka
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: black-cat »

To prawda, że dużo zależy od podejścia- samego studenta, no i oczywiście personelu. A z tym to niestety różnie bywa.
Jak do tej pory najlepsze moje praktyki to te po 2.roku- karetka pogotowia oraz przychodnia POZ. Świetni ludzie, dużo rzeczy się nauczyłam.
Niestety nie wspominam najlepiej praktyk po 1.roku.
Jestem ciekawa kolejnych praktyk:)
Kierunek lekarski :)
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: Piotrr »

M&#xE5rran pisze:
23 sie 2018, o 17:53
Piotrr chce zabiegówkę, to umiera na myśl o internie
Słowem w sedno. Oj interna zdecydowanie nie
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Piotrr, a widzisz, a ja dwa i pół roku wytrzymałam
Pani Buka
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Najlepsze i najgorsze praktyki wakacyjne

Post autor: Michch »

Każde praktyki niewiele wniosły do mojego życia. Najlepiej chyba wspominam praktyki pielęgniarskie, nauczyłem się czego trzeba, nabrałem pokory, atmosfera była super. Ginekologia też była spoko. Najgorzej w POZecie po drugim roku - czas kompletnie zmarnowany, po drugim roku nie ma się żadnej wiedzy podstawowej, żeby cokolwiek z tych praktyk wyciągnąć. Ogólnie to polecam skracanie praktyk do minimum i cieszenie się odpoczynkiem i czasem wolnym

Ja przez całe studia myślałem, że pójdę w coś internistycznego. Na stażu zmieniło mi się o 180 stopni i medycyna zachowawcza przestała mi się aż tak podobać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości