Wątpliwości

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Bells
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:41

Wątpliwości

Post autor: Bells »

Hej mam pytanie do osób, które już składały papiery ]
A wiec tak: jaki jest termin dostarczenia badań lekarskich na uczelnie?
Doradźcie jaka przychodnia jest najbliżej biura rekrutacyjnego i gdzie najszybciej robią badania. Chodzi mi o to by jak najszybciej załatwić wszystko bo w wawie zatrzymam się tylko na 2 dni ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

badania możesz zrobić w rodzinnym mieście i wysłać je do biura pocztą. W warszawie do lek. med. pracy za free są w tym okresie wszędzie olbrzymie kolejki.
Bells
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:41

Re: Wątpliwości

Post autor: Bells »

Kamil a powiedz mi jeszcze jedno: czy uczelnie wymaga jakiś konkretnych badań, np. morfologi krwi, czy jedynie biorę zaświadczenie od lekarza i tylko to im wysyłam? Wiesz może czy oni dadzą mi takie zaświadczenie w biurze?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Wątpliwości

Post autor: Anex »

Kiedy skłądasz papiery, dostajesz skierowanie i druczek do lek med pracy, oni Ci nie sprawdzają wyników Twoich badań tylko biorą podpisany druczek.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

generalnie ich obchodzi tylko wypisane zaświadczenie, pieczątka i koniecznie musi być napisane na ile lat ważne (zaświadczenia bezterminowe nie są w ogóle przyjmowane).
Zgodnie z prawem powinni ci zrobić morfologię krwi, spirometrię, badanie okulistyczne ew. RTG klp. Niestety wielokrotnie to fikcja, co nie jest dobre, bo uważam, że sprawdzić czy jest się faktycznie zdrowym nie zaszkodzi i tak się powinno to zawsze odbywać.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Wątpliwości

Post autor: sasanka55 »

ehh pewnie w przychodniach darmowych całe to badanie ograniczy się do wejścia ze skierowaniem i wyjścia z zaświadczeniem? Ale jakby się upomnieć to może coś by więcej lekarz zrobił.
Bells
Posty: 88
Rejestracja: 30 maja 2009, o 16:41

Re: Wątpliwości

Post autor: Bells »

Ok dziękuje bardzo ] rozwialiście moje wątpliwości.hmm a wiecie może ile nam dają czasu na dostarczenie tego zaświadczenia?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

sasanka55 pisze:pewnie w przychodniach darmowych całe to badanie ograniczy się do wejścia ze skierowaniem i wyjścia z zaświadczeniem?
właśnie że nie - tak wygląda w płatnych, gdzie się idzie po najniższej linii oporu - co kto lubi. Badań profilaktycznych się u ans za często nie robi, zwłaszcza teraz, gdy szkolne bilanse przestały być obowiązkowe.
Ok dziękuje bardzo ] rozwialiście moje wątpliwości.hmm a wiecie może ile nam dają czasu na dostarczenie tego zaświadczenia?
teoretycznie 2 tyg. i najlepeij mieć zgłowy w tym terminie, w praktyce do rozpoczęcia roku akadem.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Wątpliwości

Post autor: Anex »

A moje zaświadczenie było bezterminowe i pani mi przyjęła, powiedziała, że jest dobre. W Poznaniu też mi takie przyjęli, ale to widać zależy od osoby przyjmującej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

Anex pisze:A moje zaświadczenie było bezterminowe i pani mi przyjęła, powiedziała, że jest dobre
to musiała niedopatrzeć, ale spokojnie jak będzie wrzucała to w komputer to się do Ciebie zgłosi o powtórzenie badań - na pewno przed praktykami po 1 roku. Nie znasz jeszcze pań z pokoju 240 i ich skrupulatności w tych sprawach. Zaświadczenie musi być na conajmniej rok, maks to 5 lat.
Majkel!
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2009, o 09:39

Re: Wątpliwości

Post autor: Majkel! »

hmm -) a jak mam na 6 lat to mnie też miłe panie wezwą na dywanikgt
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wątpliwości

Post autor: Halius »

Ja też mam na 6 lat i jeśli rzeczywiście lekarz medycyny pracy, u którego byłem mógł wypisać maksymalnie na 5 lat, to bardzo dziwne, że o tym nie wiedział.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wątpliwości

Post autor: Padre Morf »

Halius pisze:Ja też mam na 6 lat i jeśli rzeczywiście lekarz medycyny pracy, u którego byłem mógł wypisać maksymalnie na 5 lat, to bardzo dziwne, że o tym nie wiedział.
Z tego co wiem zgodnie z rozporządzeniem lekarz może wypisać zaświadczenie na 6 lat jesli studia tyle trwają i uzna, że może je na tyle wystawić.

"§ 3.
1. Lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne określa ich zakres i wyznacza termin następnego badania na podstawie:
1) oceny potencjalnych lub istniejących zagrożeń zdrowia, występujących w miejscu odbywania praktycznej nauki zawodu, studiów lub studiów doktoranckich,"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości