Wdychanie wodoru.

Forum chemiczne dla osób chcących podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie badań chemicznych
Vister26
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2013, o 15:51

Wdychanie wodoru.

Post autor: Vister26 »

Witam.

Zrobiłem sobie taki aparat do produkcji wodoru. Z butelki, do której wlewam roztwór NaOH i wrzucam kulki aluminiowe, odprowadziłem wężyk do dwóch połączonych szeregowo płuczek. Z ostatniej płuczki ulatnia się wodór do balonu. Widziałem kiedyś na YT film na którym facet wdychał taki wodór (w celu uzyskania piszczącego głosu) . Po tym krótkim wstępie moje pytanie:
Czy to jest bezpieczne?

Pozdrawiam wszystkich szalonych chemików
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Wdychanie wodoru.

Post autor: ahepb »

Wdychał wodór w celu uzyskania piszczącego głosu, czy hel? Od helu ma się taki głos.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wdychanie wodoru.

Post autor: randomlogin »

Od wodoru tez. Problem taki, ze wodor wymieszany z tlenem to sredni pomysl, nawet bardzo sredni. Wiec jesli nie jestes nurkiem/gas mixerem i nie wiesz co robisz, to odpusc. Tak IMO.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Wdychanie wodoru.

Post autor: DMchemik »

Nie należy się sugerować wszystkim, co się zobaczy na YT, zwłaszcza że wiele doświadczeń na YT czy przetłumaczone potem na spryciarze.pl to po prostu ściemy, których nawet ci spryciarze nie zrobili sami, bo by wiedzieli, ze to nie działa lub grozi niebezpieczeństwem. Wodór powinien dawać taki efekt jak hel przez zbliżone rozmiary cząsteczki wodoru do atomu helu. Nie ryzykowałbym jednak tak jak mówi random.

PS jedyny wybuch jaki w życiu miałem to też powtórka doświadczenia podpatrzonego na YT. Na szczeście poza bałaganem to nic się nie stało.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Wdychanie wodoru.

Post autor: Blathmac »

A propos wdychania wodoru. Czytałem w jednej mądrej książce, że był naukowiec, który w taki sposób badał jego palność. Nabierał do ust i dmuchał w świecę. Trochę go przypaliło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości