Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Arabela
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2015, o 07:24

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Arabela »

75,1 myślałam ,że wystarczy
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: suzaku »

Ktoś z rezerwowych dzwonił w sprawie stacjonarnej wety w Lublinie? Ruszą coś?
afterlife
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2015, o 23:03

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: afterlife »

ninja96 pisze:Możecie mi powiedzieć jaki fartuch zakupić? Coś takiego
Właśnie, czy ktoś ze starszych roczników mógłby podlinkować jak powinien ten fartuch wyglądać?
Rothes
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2015, o 18:25

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Rothes »

lajlaa pisze:Czy ktoś, kto złożył na niestacjo do Wrocławia został już przerzucony na stacjo? Jak tak to jakie pkt?


Wszelkie przeniesienia będą prawdopodobnie w ten czwartek. Uważam tak ponieważ, OKE przyznało mi ładne dodatkowe punkty z matur. Złożyłem nowe papiery na początku sierpnia. Co tydzień dzwoniłem czy uda mi się z tym wynikiem dostać i co tydzień dostawałem info, że Pan przewodniczący komisji jeszcze jest na urlopie"-i tak 3 razy ( nikt inny nie może przenosić z niestacjo na stacjo). Zadzwoniłem wczoraj tj. poniedziałek bo wtedy miał na 100% być. Był, ale! wnioski/przeniesienia/sprawy uczelniane będzie załatwiał w czwartek i dziekanat powiedział mi : już Pana nie zwodzę, na 100% wniosek będzie rozpatrzony w czwartek"
Trzymam kciuki za wszystkich
wielkaniewiadoma
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 19:19

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: wielkaniewiadoma »

Ma ktoś jakieś inf. na temat stacjonarnych w Lublinie?

Lechaim
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2015, o 18:34

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Lechaim »

Wydaje mi się, że fartuch to fartuch. Tak, jak na Politechnice Gdańskiej trzeba było mieć fartuch i okulary do laboratorium bez żadnych określonych wymogów, tak i w Lublinie nie powinni się czepiać, jeśli załatwicie sobie zwyczajne, materiałowe fartuchy.
Jeśli ktoś jest na rezerwowej w Poznaniu, to w przeciągu dwóch tygodni liczba osób, które musiałyby zrezygnować, żeby umożliwić wejście ludziom z rezerwy, spadła z 21 do powyżej, około 10 osób". Lista rezerwowa w ogóle traci sens, gdy przyjmują w nadmiarze.
Lechaim
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2015, o 18:34

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Lechaim »

8 osób i wchodzi rezerwa, dzwoniłem przed chwilą
Lechaim
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2015, o 18:34

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Lechaim »

Oznacza to, że 13 osób zrezygnowało w niecałe trzy tygodnie. Jeśli tendencja się utrzyma (i liczę, że niestacjonarna medycyna na śumie przyjmie też kilka osób), to za dwa tygodnie zaczną brać z rezerwy.
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Rogata »

Jeżeli chodzi o fartuch, to wszyscy raczej chodzą w typowych białych, zapinanych z przodu, bo taki jest po prostu wygodniejszy i bardziej uniwersalny - i na anatomię i na biochemię i na inne zajęcia laboratoryjne. W fartuchu prosektoryjnym nie wpuszczą was np. na biochemię, bo tam raczej popyla sie w białych. A czy ma być długi, z długim lub krótkim rękawem itp. to myślę, że już kwestia personalna w czym lepiej sie czujecie. W Poznaniu na to nie zwracali uwagi.

Profesjonalne fartuchy czy ciuszki (np. bluzy chirurgiczne) to dopiero na zajęciach klinicznych, nie macie co się śpieszyć .
ninja96
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:34

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: ninja96 »

Rogata pisze:Jeżeli chodzi o fartuch, to wszyscy raczej chodzą w typowych białych.
Czyli rozumiem, że coś takiego się nada? - allegro 5611744114
Przepraszam, że tak wypytuję i nękam, ale jest tyle typów tych fartuchów, żakietów, bluz, że sam się gubię
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Rogata »

Taki to ze spokojem. Najważniejsze, by był w stu procentach z bawełny i by się ze spokojem zapinać, nawet jak pod spodem ma się grubaśny sweter (nie wiem jak w innych prosektoriach, ale u nas w Poznaniu czasami zimno jak na Syberii)
darkside
Posty: 19
Rejestracja: 24 maja 2015, o 17:11

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: darkside »

czy do kogoś z Krakowa może się odzywali? tam chyba nic nie rusza z rezerwy
wielkaniewiadoma
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 19:19

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: wielkaniewiadoma »

Podbijam pytanie o stacjonarne do Lublina. Ktoś coś wie?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości