Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kas_ia »

Jeśli chodzi o fartuch, to w ogóle wspomnę, ze warto miec 2
Jeden na anatomię i drugi na inne przedmioty, bo jak bedziecie miec jednego dnia anatomie, a drugiego cos, gdzie tez jest wymagany fartuch, to trochę kiepsko tak prac, a na anatomii mozna się czasem formaliną ubrudzic ( i wtedy troche smierdzi), w sumie jak się nie ubrudzi to tez smierdzi tym prosektoryjnym zapaszkiem
A tak to macie jeden, w ktorym chodzicie na anatomię ( wtedy jak nie jest brudny bardzo, to nie musicie go prac na kazde cwiczenia) i drugi na inne przedmioty. Na anatomię to na 100% z dlugim rekawem i dlugosc hmm, taka do kolan. Ja kupilam najtanszy jaki znalazlam na allegro, zeby nie bylo szkoda. Drugi w sumie moze tez byc byle jaki i tez lepiej z dlugim, bo moga sie czepiac o to na chemii/biochemii.
Chcociaz u mnie byli ludzie, ktorzy lecieli na jednym fartuchu Ale te 25 - 30 zł na drugi mozna widac.

Co do spisu ksiazek i innych takich rzeczy, to dowiadujecie sie po prostu od starszych rocznikow, na grupach na fb na pewno beda sie oglaszac z materialami ( jesli jeszcze tego nie zrobili). Tylko trzeba uwazac, co sie kupuje, u nas sprzedawali rzeczy, ktore juz byly nieaktualne. Jak sie nie jest pewnym to najlepiej kupowac/kserowac na poczatku pazdziernika. Na anatomię to jeszcze trzeba sie zaopatrzyc w skalpel i pęsetę, ale to mozecie kupic pozniej, bo na początku i tak są kosci, a tam takich sprzętów nie potrzeba.

A, i dodam jeszcze, ze warto się zaopatrzyc w drukarkę Sporo rzeczy się drukuje, a jak się ma własną, to wychodzi taniej niz ksero/druk w jakichs punktach. No i mozna wydrukowac w srodku nocy, jak bedzie potrzebne Ja sobie nie wyobrazam zycia bez drukarki na tych studiach
Awatar użytkownika
Atropos
Posty: 39
Rejestracja: 2 lip 2015, o 21:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Atropos »

A jakie buty najlepiej sobie kupić? Wiem tyle, że białe. Zwykłe klapki medyczne?
Rothes
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2015, o 18:25

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Rothes »

magdalena007 pisze:Zauwazylam ze wiekszosc mezczyzn na forach denerwuja, boja, stresuja sie i dopytuja bardziej niz kobiety gdzie te chloopy ^^ jak kiedys moje corki (jesli to beda dziewczynki) znajda prawdziwych mezczyzn to ja nie wiem troche luzu !



Post bardzo (nie)adekwatny do tematu. Ja jako mężczyzna bo przecież jak się boję i denerwuję nie mogę być prawdziwym mężczyzną mówię, że jak ktoś odczuwa strach czy poddenerwowanie dotyczące studiów to to jest normalne i wyznacznikiem męskości nie jest. No ale co ja tam wiem, przecież prawdziwy mężczyzna musi być nieustraszonym zdobywcą kobiecych serc
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kas_ia »

Atropos pisze:A jakie buty najlepiej sobie kupić? Wiem tyle, że białe. Zwykłe klapki medyczne?
We Wro w ogole nie wymagają jakichs specjalnych butów, nie wiem jak gdzie indziej. Byleby nie przyjsc w szpilkach na prosektorium. Tak- widziałam już takie rzeczy
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Rogata »

Buty? Na I rok? Ja nawet nie jestem pewna czy na klinikach tego wymagają, a co dopiero przy pierwszakach .

Wyprawka studenta weterynarii to fartuch. Sztuk jeden ew. dwa, jeżeli ktoś podejrzewa, że będzie chlapał formaliną na prawo i lewo. No i oczywiście książki. Polecałabym ew. kupić poduszkę na co nudniejsze wykłady, na które trzeba chodzić .

I z zakupami się wstrzymajcie do pierwszych zajęć. Tam wam powiedzą wszystko konkretnie i na temat, a potem będziecie i tak uzupełniać zestaw małego anatoma w ciągu roku, bo nagle im się przypomni o skalpelach, pęsetach i rękawiczkach. Wdech, wydech, cieszcie się końcówką wakacji, póki możecie
wielkaniewiadoma
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 19:19

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: wielkaniewiadoma »

Ktoś coś wie o Lublinie stacjonarnych?

Awatar użytkownika
Atropos
Posty: 39
Rejestracja: 2 lip 2015, o 21:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Atropos »

Kas_ia pisze:
Atropos pisze:A jakie buty najlepiej sobie kupić? Wiem tyle, że białe. Zwykłe klapki medyczne?
We Wro w ogole nie wymagają jakichs specjalnych butów, nie wiem jak gdzie indziej. Byleby nie przyjsc w szpilkach na prosektorium. Tak- widziałam już takie rzeczy
dzięki za odpowiedź . Mam nadzieje, ze bedzie podobnie w Krk. Zawsze to kilkadziesiat pln w kieszeni .
ola2603
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2014, o 22:38

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: ola2603 »

Nie wiecie co dzieje się w Olsztynie? Czy można liczyć na jakiś cud i zwalnianie miejsc?
biolozka14
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2014, o 17:00

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: biolozka14 »

Jeśli macie jakąkolwiek inną możliwość to w żadnym wypadku nie wybierajcie Olsztyna! To najgorszy wydział weterynaryjny w kraju, z podejściem do studentów jak do śmieci, nastawiony tylko na swoje akredytacje i dotacje
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: micra »

Serio ? No nie powiedziałabym

surgeon146
Posty: 13
Rejestracja: 6 sty 2012, o 19:39

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: surgeon146 »

Hej, chciałam zapytać czy jest sens kupować czaszkę konia do nauki czy lepiej sobie odpuścić ten wydatek?

julietta
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2015, o 12:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: julietta »

trochę podnosi mnie na duchu jak widze, że nie tylko ja się stresuję tym wszystkim na mojej uczelni zero informacji a tak wgl ktoś wybiera się do akademika w Poznaniu ? zaczynam się bać, że bd jedyna z wety
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kami_il »

biolozka14 pisze:Jeśli macie jakąkolwiek inną możliwość to w żadnym wypadku nie wybierajcie Olsztyna! To najgorszy wydział weterynaryjny w kraju, z podejściem do studentów jak do śmieci, nastawiony tylko na swoje akredytacje i dotacje
Brzmi jakby ktoś właśnie wyleciał ze studiów na anacie Nie pierwsza Ty, nie ostatnia

surgeon146, ja sprawiłem sobie czaszkę konia i byłem zadowolony z tego posunięcia
Co jak co, ale wg mnie nauka czaszki, nawet z najlepszych zdjęć czy rycin, nie ma przełożenia w realu Zawsze to też dobra karta przetargowa , jeśli chodzi o chwilową wymianę: karton kości ←→ czaszka konia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości