Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kas_ia »

surgeon146 pisze:Hej, chciałam zapytać czy jest sens kupować czaszkę konia do nauki czy lepiej sobie odpuścić ten wydatek?

Jeśli po dobrej cenie to warto. I wg mnie lepiej połówkę niż całą, bo na połówce widać też dużo struktur wewnetrznych Jest tez kilka rzeczy, ktore widac na calej, a nie widac jak masz polowke, no ale z tym sobie poradzisz. Tak jak pisze Kami_il jak się ma w ręku to zupełnie co innego, można sobie powkładać np. druciki w rozne otwory zeby samemu zobaczyc, w jaki sposob przebiega dane naczynie/nerw No i ja sie jeszcze nie spotkałam z atlasem, ktory by miał takie zdjecia czaszki, zeby sie mozna bylo z tego nauczyc. W Liebichu jest milion zdjęć, ale i tak niektorych struktur na tym nie widac. Tylko tak jak mowie, trzeba uwazac na ceny, bo ludzie taką polowkę nieraz sprzedają za 250-300 zł. Wg mnie 150 max, a jak sie poszuka to mozna juz nawet za 100-120 upolować/wynegocjować.
Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Yuycia »

A teraz pytanko odnoście Olsztyna, czy tylko mi jeszcze nie działa konto na USOS-ie? Bo każą kasę za legitkę tędy wysłać, a mnie się wciąż konto nie otwiera -_-

A wgl to jak patrzyłam do Banku wolnych miejsc w akademikach to najpierw ds 3 był cały zajęty, a teraz znów mają miejsca. Cud jakiś? O.o
afterlife
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2015, o 23:03

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: afterlife »

biolozka14 pisze:Jeśli macie jakąkolwiek inną możliwość to w żadnym wypadku nie wybierajcie Olsztyna! To najgorszy wydział weterynaryjny w kraju, z podejściem do studentów jak do śmieci, nastawiony tylko na swoje akredytacje i dotacje
Skąd to uprzedzenie? Ktoś tu się nie dostał ?
premedwet
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2015, o 10:47

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: premedwet »

Dzwoniłam do Poznania i mają jeszcze 8 osób w nadmiarze, więc pani powiedziała mi, że raczej nie będzie żadnych przyjęć z rezerwowej.

Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kami_il »

afterlife, ktoś tu raczej wyleciał na anacie
szezelle
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2013, o 12:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: szezelle »

Hej wszystkim Potrzebuję Waszej rady. Myślicie, że próg w Lublinie spadnie do 140 na stacjonarne? Tzn., że zadzwonią do tych osób w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: zoo_ »

Yuycia pisze:A teraz pytanko odnoście Olsztyna, czy tylko mi jeszcze nie działa konto na USOS-ie? Bo każą kasę za legitkę tędy wysłać, a mnie się wciąż konto nie otwiera -_-

A wgl to jak patrzyłam do Banku wolnych miejsc w akademikach to najpierw ds 3 był cały zajęty, a teraz znów mają miejsca. Cud jakiś? O.o
Ad.1. Z tego co twój rocznik pisze na fb, to nie tylko Ty. Jesteś pewna, że za legitymacje to przez usos? Ogolnie co roku jest taka sytuacja z logowaniem się, tak dla uspokojenia

Ad.2. Nie cuda, wystarczy, że ktoś zdecydował jednak iść na stancje albo przeniósł się do innego ds.

Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Yuycia »

zoo_ pisze:
Yuycia pisze:A teraz pytanko odnoście Olsztyna, czy tylko mi jeszcze nie działa konto na USOS-ie? Bo każą kasę za legitkę tędy wysłać, a mnie się wciąż konto nie otwiera -_-

A wgl to jak patrzyłam do Banku wolnych miejsc w akademikach to najpierw ds 3 był cały zajęty, a teraz znów mają miejsca. Cud jakiś? O.o
Ad.1. Z tego co twój rocznik pisze na fb, to nie tylko Ty. Jesteś pewna, że za legitymacje to przez usos? Ogolnie co roku jest taka sytuacja z logowaniem się, tak dla uspokojenia

Ad.2. Nie cuda, wystarczy, że ktoś zdecydował jednak iść na stancje albo przeniósł się do innego ds.

Uff, ulżyło mi z tym systemem. A co do zapłaty przez USOS jestem pewna, to było wśród masy wysłanych nam papierów. Dzwoniłam nawet dziś do nich, ale jedyne co usłyszałam to BIIIP BIIIP. Dziekanat chyba jeszcze nie pracuje, może konta też otworzą dopiero po wrześniowej rekrutacji

A wgl to fajnie byłoby jakby zostały wolne miejsca w DS-ie, życie w 2 osoby w 3-osobowym pokoju byłoby bajką
LuckySonia
Posty: 168
Rejestracja: 8 paź 2014, o 13:38

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: LuckySonia »

Ns lublin obnizylo do 180 pkt. Czyli spada.

surgeon146
Posty: 13
Rejestracja: 6 sty 2012, o 19:39

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: surgeon146 »

Kami_il i Kas_ia bardzo dziękuję za odpowiedź. Doszłam do wniosku, że jednak kupię czaszkę. Zdecydowałam się na połówkę. Jeszcze raz dziękuje za radę.

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kas_ia »

Spoko A, i jakby co, to możesz kupować bez żuchwy, bo czasem ktoś taką sprzedaje i wtedy jest taniej, a żuchwa jest bardzo łatwa do ogarnięcia
magdalena007
Posty: 47
Rejestracja: 1 lip 2015, o 17:24

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: magdalena007 »

Wie ktos moze czy rozklad zaliczen z anatomii (lublin) jest taki sam dla niestacjonarnych i stacjonarnych i czy prowadzacy rowniez jest ten sam? Wejsciowki sa juz podane z data i zakresem inf

seler
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2015, o 22:25

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: seler »

raczej jest taki sam dla stacjo i niestacjo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości